راهنمای استعلام و پرداخت اقساط بیمه ایران

یکی از دغدغه‌های افرادی که خود را بیمه می‌کنند، پرداخت اقساط آن است. به همین جهت، همراه کارت برای راحتی کاربران خود به تازگی امکان استعلام و پرداخت اقساط بیمه ایران را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. همراه کارت را می‌توانید برای گوشی‌های اندورید و ios از لینک‌های زیر دانلود کنید:

در ادامه نحوه استعلام و پرداخت اقساط بیمه ایران با استفاده از اپلیکیشن همراه کارت را توضیح خواهیم داد.

1- در صفحه اصلی همراه کارت گزینه «اقساط بیمه ایران» را انتخاب کنید.

2- در نیم‌صفحه نمایش داده شده، شناسه واریز یا همان شناسه پرداخت قسط خود را که یک عدد 17 رقمی است و حاوی تمامی اطلاعات بیمه‌نامه شماست وارد کرده و دکمه «استعلام شناسه واریز» را لمس کنید.

اگر شما شناسه واریز خود را اشتباه وارد کرده باشید با تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید که باید اقدام به اصلاح شناسه واریز خود کنید و آن را به درستی وارد کنید.

در صورتی که بعد از ورود شناسه واریز و لمس گزینه «استعلام شناسه واریز»، با تصویر زیر مواجه شدید، ارتباط با مرکز برقرار نشده است و لازم است مجددا تلاش کنید.

قسط بیمه پرداخت شده

3- در صورتی که قبلا اقساط بیمه ایران را پرداخت کرده باشید، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که در آن اطلاعات بیمه‌گذار و وضعیت قسط را «پرداخت شده» نشان می‌دهد.

قسط بیمه پرداخت نشده

4- اگر قسط حق بیمه خود را پرداخت نکرده باشید، تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که شامل مشخصات بیمه‌‌گذار، مبلغ قسط، وضعیت پرداخت و غیره است. با انتخاب گزینه «تایید» وارد فرایند پرداخت قسط بیمه می‌شوید.

5- در مرحله آخر، رمز دوم و CVV2 کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه «تایید» را بزنید تا قسط شما پرداخت شود. در آخر هم رسید پرداخت موفق قسط بیمه به شما نمایش داده می‌شود.

در صورتی که پرداخت قسط شما انجام نشود، رسید زیر را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *