راهنمای استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث

“در حال حاضر این سرویس در دسترس نیست و به زودی فعال می‌شود.”

 

به تازگی امکان استعلام قیمت بیمه‌ ماشین از سازمان‌های مختلف و خرید بیمه شخص ثالث در همراه کارت فرآهم شده است. پس از انتخاب برند، مدل ماشین و سایر مشخصات می‌توانید از قیمت بیمه‌های مختلف آگاه شده، آنها را با هم مقایسه کرده و در نهایت اقدام به خرید آنلاین بیمه کنید.

برای استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث در همراه کارت مراحل زیر را طی کنید:

1- در صفحه اصلی همراه کارت گزینه «خدمات بیمه» را لمس کنید.

گزینه "خدمات بیمه" در همراه کارت

2- در مرحله بعد،گزینه «بیمه شخص ثالث» را انتخاب کنید.

خرید بیمه شخص ثالث با همراه کارت

3- در مرحله اول، اطلاعات خودرو که شامل برند، مدل، سال تولید و نوع کاربری خودرو (شخصی، آژانس، تاکسی درون شهری و برون شهری) می‌شود را وارد کنید.

به عنوان مثال، برای انتخاب برند ماشین، با کلیک بر روی آن، در لیست نمایش داده شده می‌توانید برند ماشین خود را انتخاب کرده یا برند آن را در باکس جستجو سرچ کنید.

ورود اطلاعات خودروانتخاب برند و مدل ماشین

4- در مرحله دوم، بایستی سابقه بیمه خود را مشخص کنید.

ورود سابقه بیمهانتخاب سابقه بیمه

  • در صورتی که ماشین شما سابقه بیمه داشته باشد و گزینه «دارد» را انتخاب کنید، صفحه زیر برای شما باز می‌شود که باید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

ورود اطلاعات سابقه بیمه شخص ثالث

در پایین همین صفحه، مطابق با تصویر زیر باکسی مشاهده خواهید کرد. اگر تاکنون از بیمه نامه سابق خود، خسارتی دریافت نکرده‌اید، گزینه «خیر» را انتخاب کنید. در غیر این صورت، با انتخاب گزینه «بله»، سه گزینه برای شما به نمایش درمی‌آید که بایستی از بین آنها خسارت دریافتی از بیمه‌ نامه قبلی خود را انتخاب کنید.

دریافت خسارت از بیمه نامه سابق

  • اگر گزینه «ندارد» را لمس کنید، وارد مرحله بعدی خواهید شد.
  • در صورتی که خودرو شما صفر باشد، مطابق با تصویر زیر باید تاریخ ترخیص آن را مشخص کنید.

تاریخ ترخیص خودرو صفر

5- در مرحله سوم، مبلغ تعهد مالی و مدت زمان قرارداد بیمه را انتخاب کنید. در حالت پیش فرض، مبلغ تعهد مالی، 11 میلیون تومان و مدت زمان قرارداد، 12 ماه است که با کلیک بر روی خطوط سبزرنگ می‌توانید آنها را تغییر دهید. با انتخاب این 2 مورد می‌توانید از قیمت بیمه شخص ثالث سازمان‌های مختلف آگاه شده و یکی از آنها را انتخاب کنید.

*لازم به ذکر است، مبلغ تعهد مالی بیمه شخص ثالث براساس نرخ دیه‌ای است که هر سال توسط قوه قضائیه اعلام می‌شود. برای مثال، در سال 99 نرخ دیه در ماه حرام 440 میلیون تومان است که یک چهلم آن، 11 میلیون تومان بوده و مبنای سقف تعهدات پایه بیمه شخص ثالث است.

حداقل سقف تعهد مالی 11 میلیون تومان است؛ بدین معنی که در صورت وقوع خسارت مالی، بیمه شخص ثالث تا سقف 11 میلیون تومان به فرد خسارت‌دیده، غرامت پرداخت می‌کند و اگر صدمه بدنی ایجاد شود، مطابق با دیه به افراد آسیب‌دیده، خسارت پرداخت می‌شود.

از طرفی، بیمه شخص ثالث، خسارت جانی منجر به فوت را نیز بر اساس دیه کامل شخص که در ماه‌های حرام 440 میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام 330 میلیون تومان است را به خانواده یا ذی‌نفع متوفی پرداخت می‌کند.

انتخاب مبلغ تعهد مالی و مدت زمان قرارداد بیمهورود مدت زمان قرارداد بیمه

6- در مرحله چهارم، بایستی اطلاعات بیمه گذار (نام، نام خانوادگی، شماره موبایل، تاریخ تولد، کدملی و …) را وارد کنید.

ورود اطلاعات بیمه گذار

7- در مرحله پنجم، بایستی مدارک ماشین خود (عکس پشت و روی کارت ماشین، عکس برگ سبز و بیمه نامه) را در همراه کارت بارگذاری کنید. توجه داشته باشید، در صورتی که ماشین شما سابقه بیمه نداشته باشد و در مراحل قبل آن را مشخص کرده باشید، فیلد سوم، یعنی «عکس بیمه‌نامه» نمایش داده نمی‌شود.

با کلیک بر روی هر کدام از گزینه‌ها، نیم صفحه‌ای مطابق تصویر زیر باز می‌شود که با انتخاب هر کدام از آنها می‌توانید تصاویر مدارک ماشین را از گالری خود انتخاب کرده یا با دوربین گوشی خود عکس گرفته و همان موقع بارگذاری کنید.

*دقت کنید که اجازه دسترسی به دوربین موبایل خود را به همراه کارت دهید. همچنین، عکس‌های آپلود شده کیفیت مناسبی داشته باشند.

بارگذاری مدارک ماشینبارگذاری عکس

البته پس از آپلود عکس نیز امکان حذف و ویرایش تصویر وجود دارد.

حذف یا ویرایش عکس مدارک ماشین

8- در مرحله آخر، آدرس، کد پستی و زمان ارسال بیمه نامه را تعیین کرده و دکمه «ادامه» را لمس کنید.

*دقت کنید آدرسی که در اینجا وارد می‌کنید، آدرسی است که بیمه‌نامه به آن ارسال می‌شود؛ نه آدرس محل سکونت شخص بیمه شده (آدرسی که در سامانه‌های بیمه ثبت می‌شود). در صورتی که آدرس شخص بیمه گذار و آدرسی که بیمه‌نامه به آن ارسال می‌شود، یکی هستند، تیک گزینه «مطابق آدرس ارسال» را انتخاب کنید (مطابق با تصویر زیر).

ورود آدرس و زمان ارسال بیمه نامه

در غیراین‌صورت، آدرس شخص بیمه شده را در باکس زیر وارد کنید.

ورود آدرس شخص بیمه شده

9- در آخر صورتحساب بیمه درخواستی به شما نمایش داده می‌شود. در صورت تایید اطلاعات، گزینه «پرداخت» را زده و اقدام به پرداخت کنید.

نمایش صورتحساب بیمه

 

نکته: برای مشاهده بیمه شخص ثالث خریداری شده از طریق همراه کارت یا تکمیل اطلاعات ناقصی که قبلا وارد کرده‌اید، می‌توانید به بخش «سوابق بیمه» مراجعه کنید.

گزینه "سوابق بیمه" نمایش سوابق بیمه شخص ثالث

توجه: 

توجه داشته باشید که مسئولیت حقوقی خرید بیمه شخص ثالث بر عهده بیمه بازار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط و قوانین خرید بیمه شخص ثالث به لینک مربوطه مراجعه کنید.

 

علاوه بر استعلام و خرید بیمه شخص ثالث، امکانات دیگری نیز در همراه کارت فرآهم شده است؛ از جمله: کارت به کارت، مشاهده موجودی حساب، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، قبض آب، گاز، برق، تلفن ثابت، استعلام و پرداخت قبض همراه اول و خط دائمی ایرانسل، خرید شارژ و بسته اینترنت و پرداخت نیکوکاری.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *