16 بازی‌ مالی که هر کودک و بزرگسالی از آن لذت خواهد برد

16 بازی‌ مالی که هر کودک و بزرگسالی از آن لذت خواهد برد

شما می‌توانید پول بسیار زیادی به دست آورید، اما اگر ندانید با آن چه کنید و چطور پول خود را مدیریت کنید، پول داشتن هم بی‌فایده است. در این مقاله قصد داریم تعدادی بازی مالی برای سنین مختلف (کودک، نوجوان و بزرگسالان) معرفی کنیم. این بازی‌های مالی اصول امور مالی و مدیریت پول را به کودکان، دانش‌آموزان و بزرگسالان آموزش می‌دهد.

چرخ دنیا را پول می‌چرخاند، اما در عصر حاضر هنوز هم امور مالی شخصی یکی از دروس پایه‌ای نیست که در بیشتر مدارس تدریس شود. حتی امروزه هم مردم در سراسر جهان برای درک بودجه‌بندی، سرمایه‌گذاری، بدهی، بانک‌داری، بیمه و سایر ابزارهای مالی تلاش می‌کنند. اگر درباره امور مالی گفته شده اطلاعی ندارید، این مطلب را مطالعه کنید تا با این بازی‌های مالی آشنا شوید. این بازی‌ها اصول مالی را ساده می‌کنند تا در نهایت بتوانید پول نقد خود را کنترل و مدیریت کرده و به موفقیت برسید.

بازی مالی برای سنین 6 تا 11 سال

بچه‌ها قبل از اینکه بتوانند روی مفاهیم پیچیده‌تری مانند پس‌انداز و سرمایه‌گذاری تمرکز کنید، ابتدا باید مفاهیم اساسی پول و ارزش اسکناس‌ها و سکه‌های مختلف را بیاموزند. در اینجا 5 پیشنهاد بازی برای پولدارهای کوچک شما آورده شده است:

Learning Coins

بازی آموزش سکه‌ها را وبسایت ABCYa (که برای بچه‌ها طراحی شده است) ساخته است. این بازی به بچه‌ها یاد می‌دهد که:

هر یک از سکه‌های مختلف چه هستند؟

چگونه آن‌ها را تشخیص دهند؟

و ارزش هر کدام چیست؟

وب‌سایت بازی Learning Coins

Money Bingo

این بازی هم تولید سایت ABCYa است. بازی Money Bingo به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از دانش سکه‌های خود، همراه با برخی مهارت‌های ریاضی برای پر کردن یک نوع کارت مجازی bingo استفاده کنند.

وب‌سایت بازی Money Bingo

دانلود بازی Money Bingo از گوگل‌پلی

Dolphin Feed

پس از تسلط بر دو بازی اول، وبسایت ABCYa یک بازی آموزش مالی دیگر برای دانش‌آموزانی که سطح آنها کمی بالاتر است طراحی کرده است. بازی Dolphin Feed به شما امکان می‌دهد با بچه‌های دیگر رقابت کنید تا ببینید چه کسی می‌تواند تغییرات صحیح را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

وب‌سایت بازی Dolphin Feed

دانلود بازی Dolphin Feed از گوگل‌پلی

Escape from Barter Island

بازی Escape from Barter Island به بچه‌ها کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چرا ما از پول استفاده می‌کنیم. این بازی به بچه ها می‌آموزد که مبادله چیست و نشان می‌دهد که چرا مبادله کمتر از پول کاربردی است. بازی Escape from Barter Island نیاز به مقداری آموزش و مطالعه دارد، بنابراین ممکن است لازم باشد برای بازی کردن آن به بچه‌های کوچک‌تر کمک کنید.

دانلود بازیEscape from Barter Island  از گوگل‌پلی

Dollar Dive

بازی Dollar Dive مربوط به ضرابخانه ایالات متحده آمریکا بوده و ترکیبی از بازی Dolphin Feed و بازی Space Invaders است. کاراکتر شما در بازی در حالی که پرواز می‌کند، باید سکه‌ها را بگیرد تا برای حرکت به جلو پول کافی داشته باشد.


همچنین بخوانید: “با مدیریت سرمایه و 8 رکن اصلی آن آشنا شوید


بازی مالی برای سنین 11 تا 14 سال

Financial Football

بازی Financial Football آموزش مالی را با ورزش موردعلاقه آمریکایی‌ها ترکیب می‌کند (برای بچه‌هایی که فوتبال را ترجیح می‌دهند، آنها یک نسخه جایگزین دارند).

وب‌‌سایت بازیFinancial Football

دانلود بازی Financial Football از گوگل‌پلی

Hot Shot Business

بازی Hot Shot Business بچه‌ها را به شهر فرصت‌ها می‌برد و به آنها فرصتی می‌دهد تا یک کسب ‌وکار محلی محبوب را اداره کنند؛ آن هم با تمام چالش‌ها و موفقیت‌هایی که به همراه دارد.

وب‌سایت بازی بازی Hot Shot Business

Lights, Camera, Budget

این بازی فرزند شما را در نقش یک تهیه‌کننده فیلم قرار می‌دهد و به آنها بودجه 100 میلیون دلاری برای ساخت یک فیلم 5 ستاره داده می‌شود.

وب‌سایت بازی Lights, Camera, Budget

Break The Bank

این بازی توسط سریال تلویزیونی کودکانه‌ای به نام Biz Kids ساخته شده است. این بازی شما را در نقش کارمندی در یک بانک محلی قرار می‌دهد که به مشتریان کمک می‌کند وام‌های خوب دریافت کنند و برای آینده‌شان پس‌انداز کنند. اما صبر کنید، در این بازی شما باید بر علیه یک کاراکتر به نام آقای Boar و کارمندانش از یک شرکت وام فوری اقداماتی انجام دهید. در این بازی سرگرم کننده شما استانداردهای اخلاق و رفتاری بانک‌داری، وام و بدهی را می‌آموزید.

وب‌سایت بازیBreak The Bank

Hit The Road

این بازی الهام گرفته از مسیر و جاده اورگن (یکی از ایالت‌های غرب آمریکا) است که شما را به یک سفر جاده‌ای در سراسر آمریکا می‌برد. با این بازی اهمیت پس‌انداز و بودجه‌بندی کردن، خرج کردن‌ها و هزینه‌های به‌جا و مسئولانه و مدیریت بدهی را می‌آموزید.


بیشتر بخوانید: “10 فیلمی که افراد علاقه‌مند و حرفه‌ای بازارهای مالی باید تماشا کنند”


بازی مالی برای سنین 15 سال و بالاتر از آن (بزرگسالان)

ZOGO

در بازی ZOGO برای یادگیری سواد مالی و دریافت جوایز به صورت کارت هدیه از برندهای موردعلاقه خود پول دریافت می‌کنید. در این بازی می‌توانید از طریق ماژول‌هایی که موضوعات مختلفی از خرید خودرو گرفته تا سرمایه‌گذاری در بازار سهام را پوشش می‌دهد، بازی کنید. شروع کار آسان است. فقط برنامه را دانلود کنید و کد دسترسی FITZSIMONSCU را وارد کنید تا شروع به کسب پاداش کنید.

وب‌سایت بازی ZOGO

دانلود بازی ZOGO از گوگل‌پلی

Get a Life

بازی Get a Life به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد شغلی را انتخاب کنند و سپس بودجه‌ای تهیه کنند و بر اساس حقوق ماهانه‌ای که دارند، در مورد هزینه‌ها تصمیم‌گیری کنند.

The Stock Market Game

در این بازی یاد بگیرید که بدون ریسک در بازار سهام بازی کنید. در The Stock Market Game دانش‌آموزان می‌توانند حس کنند که سرمایه‌گذاری چگونه کار می‌کند، چه ریسک‌هایی وجود دارد و اینکه کدام سرمایه‌گذاری بهترین انتخاب است.

وب‌سایت بازی The Stock Market Game

دانلود بازی The Stock Market Game در گوگل‌پلی

Invest Quest

مدل بازی Invest Quest مانند یک بازی رومیزی یا روی تخته است. این بازی به دانش‌آموزان بزرگ‌تر کمک می‌کند تا دانش مالی خود را برای درک بهتر نحوه سرمایه‌گذاری خوب آزمایش کنند.

وب‌سایت بازی Invest Quest

Misadventures in Money Management

دیوان حمایت از مصرف‌کنندگان خدمات مالی یا CFPB با استفاده از موضوع و تم رمان تصویری (کمیک) یک بازی آنلاین سرگرم‌کننده برای نوجوانان ساخته است. موضوعات تحت پوشش عبارتند از:

اجتناب از خریدهای ناگهانی

چگونه بدهی می‌تواند بر یک حرفه نظامی تاثیر بگذارد،

و موارد دیگر.

وب‌سایت بازی Misadventures in Money Management

The Uber Game

بازی مالی The Uber Game

آیا در “اقتصاد گیگ” (gig economy: بازار کار مبتنی بر قراردادهای کاری موقت) یک فرد می‌تواند با یک شغل دوام آورد؟

این چیزی است که این بازی سعی دارد به دانش‌آموزان شما نشان دهد. به آنها نیازمندی‌های فوری و ضروری مالی نشان داده می شود (مثلا تهیه کردن 1,000 دلار وام مسکن در عرض یک هفته) و سپس باید شغل‌های موقتی را از اوبر (Uber) بپذیرند تا بتوانند به اندازه کافی پس‌انداز کنند تا صورت‌حساب‌های خود را پرداخت کنند.

وب‌سایت بازی The Uber Game


بیشتر بخوانید: مدیریت ریسک چیست؟


Payback

بازی مالی Payback

این بازی شبیه‌سازی مالی می‌تواند به نوجوانان و جوانان کمک کند تا تصمیمات بهتری برای زندگی بگیرند. در این بازی آن‌ها مشاغل و رشته‌های تحصیلی را بر اساس شبیه‌سازی شغل‌هایی که ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی پیدا کنند و میزان وام دانشجویی‌شان انتخاب می‌کنند.

وب‌سایت بازی Payback

این مقاله توسط تیم تولید محتوای همراه کارت تهیه شده است. همراه کارت یک اپلیکیشن پرداخت رایگان است که امکان کارت به کارت، موجودی، خرید شارژ و خرید بسته اینترنت، پرداخت قبض، اعتبارسنجی بانکی، پرداخت عوارض آزادراهی و نیکوکاری در آن فرآهم شده است.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *