بررسی خطای «رمز دوم نادرست است»

چرا این خطا را می گیریم؟

1- اشتباه وارد کردن رمز دوم ایستا

اگر شما برای انجام تراکنش از رمز ایستا استفاده می‌کنید، ولی این رمز را در  همراه کارت اشتباه وارد کنید، این خطا را می‌بینید.

راهکار:

دقت کنید که رمز دوم ایستا خود را درست وارد کنید.

2- انجام تراکنش بالای 100 هزار تومان با رمز ایستا

توجه کنید که شما با استفاده از رمز دوم ایستا (ثابت) تنها می‌توانید تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان را انجام دهید. پس اگر بخواهید تراکنش بالای 100 هزار تومان را با رمز ایستا انجام دهید، خطای «رمز دوم نادرست است» را خواهید گرفت. علاوه بر این، توجه کنید که مجموع تراکنش‌های با استفاده از رمز ایستا در طول یک شبانه روز، نباید بیشتر از 100 هزار تومان باشد.

راهکار:

برای انجام تراکنش‌های بالای 100 هزار تومان، از رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف) استفاده کنید.

3- منقضی شدن رمز پویا

رمز دوم پویا، رمز یکبار مصرفی است که تنها تا 2 دقیقه اعتبار دارد. پس اگر رمز پویا را از طریق نرم افزارهای مختلف بانک‌ها یا به صورت پیامکی از درگاه‌های متفاوتی دریافت کرده و بعد از گذشت 2 دقیقه، رمز را وارد کنید، این رمز  منقضی شده و خطای «رمز دوم نادرست است» به شما نمایش داده خواهد شد.

راهکار:

رمز را در مدت زمان 2 دقیقه تعیین شده، در همراه کارت وارد کنید.

4- اختلال در نرم افزارهای دریافت رمز پویا یا اختلال پیامکی بانک‌ها

برخی از نرم‌افزارهایی که از سوی بانک‌ها برای دریافت رمز پویا مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی سیستم پیامکی ارسال رمز بانک‌ها، ممکن است به هر دلیلی اختلال داشته باشند و پس از دریافت رمز پویا از طریق آنها و وارد کردن در همراه کارت با خطای «رمز دوم نادرست است» مواجه شوید.

راهکار:

برای رفع مشکل، شما باید به بانک مراجعه کرده و در این باره با آنها صحبت کنید تا بفهید که آیا نرم افزار بانک مشکل دارد یا سامانه پیامکی آنها.

5- اشتباه وارد کردن رمز دوم ایستا و پویا توسط کاربر

در اپلیکیشن همراه کارت می‌توانید چند کارت بانکی را اضافه کرده و با استفاده از آنها تراکنش‌های خود را انجام دهید. گاهی برای انجام تراکنش، ممکن است یک کارت را انتخاب کرده، ولی اشتباها رمز دوم (چه پویا و چه ایستا) کارت دیگری را وارد کنید؛ که در این صورت هم با خطای «رمز دوم نادرست است» رو به رو خواهید شد.

راهکار:

در هنگام انتخاب کارت بایستی دقت کنید که رمز همان کارت انتخابی را وارد کنید.

نظرات

  • مژگان پرستش گفت:

    با سلام و عرض ارادت
    بنده تازه دیشب این ترم افزار رو روی گوشیم نصب کردم….تمام مطالبی که در مورد همراه کارت مطالعه کردم خیلی عالی، کاربردی و قابل استفاده است….امیدوارم که در زمان استفاده از این همراه کارت و سرویس دهی این اپلیکیشن راضی باشم.

  • عادل قراری نیارق گفت:

    خیلی عالی

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *