با این راهکار، امنیت اپلیکیشن‌های نصب شده خود را بررسی کنید

با این راهکار، امنیت اپلیکیشن‌های نصب شده خود را بررسی کنید

گوگل‌پلی پروتکت (Google Play Protect) نقش یک دیوار دفاعی را ایفا می‌کند و وظیفه آن محافظت از گوشی اندروید در برابر اپلیکیشن‌های ناشناخته و مخربی است که احتمال دارد به گوشی شما آسیب وارد کنند.

این سرویس، اپلیکیشن‌های نصب شده شما را اسکن کرده و آنهایی که ممکن است بدافزار باشند یا به گوشی و اطلاعات داخل آن آسیب بزنند، شناسایی می‌کند.

چه‌طور اپلیکیشن‌های گوشی اندروید را اسکن کنیم؟

در اپلیکیشن گوگل‌پلی، روی تصویر پروفایل خودتان کلیک، از منوی باز شده گزینه پلی پروتکت را انتخاب کرده و در صفحه باز شده روی دکمه اسکن (Scan) کلیک کنید.

پس از آن نرم افزار شروع به اسکن تمام اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی موبایل شما می‌کند و در صورتی که هیچ بدافزاری روی سیستم شما نباشد، پیام “No harmful apps found” را نمایش می‌دهد.

با دریافت این پیام، خیال‌تان از امنیت اپلیکیشن‌های نصب شده راحت خواهد بود.

اگر پیام هشدار دریافت کردیم چه‌کاری انجام دهیم؟

سپر امنیتی گوگل در دو حالت پیام هشدار صادر می‌کند:

حالت اول زمانی‌ است که نسخه اپلیکیشن‌های شما قدیمی باشد، پلی پروتکت از شما می‌خواهد که آخرین نسخه را نصب کنید.

این محتوا توسط تیم همراه کارت تهیه شده است. در صورتی که کاربر همراه کارت هستید با کلیک بر روی دکمه‌های زیر می‌توانید اپلیکیشن خود را به‌برورسانی کنید:

حالت دوم زمانی اتقاق می‌افتد که پلی پروتکت در کدهای اپلیکیشن نصب شده شکستی را شناسایی کند، در این صورت احتمال مضرر بودن آن اپلیکیشن را می‌دهد که در 90% موارد، بعد از به‌روزرسانی اپلیکیشن و اسکن مجدد خطا برطرف می‌شود.

“اگر اپلیکیشنی ذاتا مشکل امنیتی داشته‌ باشد، گوگل در ابتدای امر اجازه انتشار و نصب آن را در بستر خود نخواهد داد”

در ویدئو آموزشی زیر می‌توانید نحوه تست امنیت اپلیکیشن‌های گوشی‌های اندرویدی با استفاده از ابزار گوگل‌پلی‌پروتکت را مشاهده کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *