گرفتن رمز دوم چگونه است

برای دریافت رمز دوم (رمز اینترنتی) یا تغییر آن، کارت بانکی باید به دستگاه خودپرداز (ATM) بانک مبدا مراجعه کرد. به عنوان مثال برای گرفتن رمز دوم کارت بانک ملت باید به دستگاه‌های خود پرداز این بانک مراجعه کنید. پس از وارد کردن کارت بانکی به درون دستگاه، گزینه تغییر رمز را فشار دهید. سپس گزینه «رمز دوم» یا «رمز اینترنتی» را انتخاب کنید. در نهایت یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی برای خود انتخاب کنید.

برخی بانک‌ها مانند بانک پاسارگاد، امکان تغییر رمز دوم از طریق اپلیکیشن همراه‌بانک را بدون مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز فراهم ساخته‌اند.

در هنگام گرفتن رمز دوم (فعالسازی رمز اینترنتی) توجه داشته باشید که رمز انتخابی خود را به صورت عدد پیچیده انتخاب نمایید. رمزهای ساده در برخی موارد توسط بانک‌ها مسدود می‌شوند.

گرفتن رمز دوم به طور خلاصه
  1. مراجعه به نزدیکترین عابر بانک
  2. وارد کردن کارت بانکی
  3. انتخاب گزینه تغییر رمز یا خدمات رمز
  4. انتخاب گزینه «رمز دوم» یا «رمز اینترنتی»
  5. وارد کردن یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی
  6. تکرار عدد وارد شده به عنوان تأیید رمز دوم

در مورد رمز دوم کارت بانکی بیشتر بدانید

برای خرید و انتقال وجه اینترنتی، لازم است رمز دوم کارت بانکی را داشته باشیم. در بالا به نحوه گرفتن رمز دوم اشاره شد. با دریافت رمز دوم کارت، عملیات بانکی و خرید تسهیل می‌شود. عملیاتی نظیر خرید از فروشگاه‌های اینترنتی (دیجی‌کالا، بامیلو و …)، انتقال وجه، پرداخت اقساط بانکی و جرایم رانندگی، پرداخت قبوض خدماتی و خرید شارژ سیم‌کارت و بسته اینترنت از جمله فعالیت‌هایی است که با داشتن رمز دوم کارت بانکی می‌توان انجام داد.

گرفتن رمز دوم اینترنتی

 

از راه‌های مختلفی می‌توان خدمات غیرحضوری را دریافت کرد:

  • استفاده از اینترنت بانک: با دریافت رمز دوم کارت بانکی می‌توان از طریق سیستم اینترنت بانک، عملیات بانکی را انجام داد. عملیاتی مانند کارت به کارت، دریافت موجودی و صورت حساب از جمله خدماتی هستند که از درگاه اینترنت بانک قابل دریافت هستند.
  • استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت: در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله همراه‌کارت به یکی از پر کاربردترین روش‌ها برای انجام امور پرداخت و بانکی تبدیل شده‌اند. با فعال کردن رمز دوم کارت بانکی و رمز امنیتی (CVV2)، می‌توان بسیاری از عملیات بانکی را از طریق تلفن همراه انجام داد. کارت به کارت، خرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی، نیکوکاری و … از جمله خدماتی است که با استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت می‌توان دریافت کرد.

مطالب مرتبط

نظرات (62)

سلام من کارتم رمز دوم ندارم خواستم بسته اینترنت بگیرم والی متاسفانه تو روستا زندگی میکنم ما روستا مو تا شهر ۱۲۰کیلومتری فاصله داره برای فعال کردن رمز دوم باید برم شهر به خودپرداز مراجعه کنم یعنی امکانش نیست با اینترنت کارمو انجام بدم…؟

با سلام. به دلیل ملاحظات امنیتی همیشه فرآیند تغییر رمز باید از طریق ارائه فیزیکی کارت بانکی انجام شود و این امکان در هیچ اپلیکیشن آنلاینی وجود ندارد. لذا با مراجعه به عابربانک بانک مبدا میتوانید رمز دوم دریافت نمایید.

سلام رمز دوم کارتمو چه جوری میشه بگیرم بدون این ک برمذعابر بانک اینترنتی بگیرم

با سلام. به دلیل ملاحظات امنیتی همیشه فرآیند تغییر رمز باید از طریق ارائه فیزیکی کارت بانکی انجام شود و این امکان در هیچ اپلیکیشن آنلاینی وجود ندارد.

باسلام
من برادرم خارج از کشور هست، سه بار رمز دوم رو اشتباه وارد کرده و الان رمزدومش غیرفعال شده، چطوری مشکل رو برطرف کنیم؟

با سلام. به دلیل ملاحظات امنیتی همیشه فرآیند تغییر رمز باید از طریق ارائه فیزیکی کارت بانکی انجام شود و این امکان در هیچ اپلیکیشن آنلاینی وجود ندارد.

سلام ببخشید من کارت بانک ملتم را در همراه بانک ثبت کردم ولی نمی توانم رمز دومم را تغییر بدهم

با سلام و سپاس از پیام شما!
شما تنها با مراجعه به عابربانک بانک ملت می توانید رمز دوم خود را تغییر دهید.

سلام ببخشید من رمز دومم گرفتم ولی میرم تو درگاه ک خرید کنم کدامنیتی وارد میکنم میگه صحیح نیست دقیق واردمیکنما ولی بازم ارور میده باید چیکارکنم من

با سلام و سپاس از در میان گذاشتن مشکل!
در درگاه ها این خطا عموما به دلیل اشتباه در وارد نمودن شماره کارت، تاریخ انقضا، رمز دوم و cvv2 رخ می دهد. در صورتی که از درج صحیح این اطلاعات اطمینان دارید، لطفا با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید.

سلام
ببخشید برای رمز دوم بابام خارج کشور و معمولا از صرافی حواله میفرستاد برام الان خواستیم از طریق تلفن همراه و اپلیکشن برام کارت به کارت کنه که متاسفانه رمز دوم ٣ بار اشتباهی وارد کرد باطل شد امکان داره با وکالت به بانک مراجعه کرد و فعالش کنند؟ چون خود عابر بانک خارج کشور و رمز دوم بدون میکنه کسی بدونه فقط فعال کنند که خود پدرم اقدام به کارت به کارت کنه از خارج کشور؟؟؟؟؟

با سلام

شما می توانید از بانک صادرکننده کارت پیگیر شوید

سلام چرا تو نرم افزار همرا بانک گزینه موجودی برام غیر فعاله ؟؟؟

سلام همراه گرامی
مدتی بود که مشاهده موجودی و ده تراکنش آخر به دلیل منع قانونی متوقف شده بود، به زودی استفاده از این سرویس برای برخی از بانک ها میسر خواهد شد.

علی جاودانی زمانی ثالث

سلام من باید چیکار کنم یا میشود

به زودی قابلیت فعال می گردد

سلام،من تاریخ انتقضا کارتم از روی کارتم پاک شده،باید چه کاری انجام بدم

با سلام
لطفا در صورت تمایل به تعویض کارت، موضوع را با بانک صادرکننده پیگیری بفرمایید و در صورت محدودیت در استفاده از خدمات مبتنی بر اسکن کارت در همراه کارت با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید.

سلام من رمز دوم گرفتم یک اس مس نمیاد دو کسی باموبایل نمیتونه پول واریز کنه به حسابم من میشه کمک کنید

با سلام و تشکر از پیام شما! لطفا با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید.

باسلام
طبق دستورالعمل بانک مرکزی دریافت رمز دوم بانکی صرفا از طریق دستگاه های خودپرداز امکان پذیر می باشد.

سلام
آیا برای گرفتن رمز دوم از همراه کارت میشه استفاده کرد؟

نظر بدهید