گرفتن رمز دوم چگونه است

برای دریافت رمز دوم (رمز اینترنتی) یا تغییر آن، کارت بانکی باید به دستگاه خودپرداز (ATM) بانک مبدا مراجعه کرد. به عنوان مثال برای گرفتن رمز دوم کارت بانک ملت باید به دستگاه‌های خود پرداز این بانک مراجعه کنید. پس از وارد کردن کارت بانکی به درون دستگاه، گزینه تغییر رمز را فشار دهید. سپس گزینه «رمز دوم» یا «رمز اینترنتی» را انتخاب کنید. در نهایت یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی برای خود انتخاب کنید.

برخی بانک‌ها مانند بانک پاسارگاد، امکان تغییر رمز دوم از طریق اپلیکیشن همراه‌بانک را بدون مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز فراهم ساخته‌اند.

در هنگام گرفتن رمز دوم (فعالسازی رمز اینترنتی) توجه داشته باشید که رمز انتخابی خود را به صورت عدد پیچیده انتخاب نمایید. رمزهای ساده در برخی موارد توسط بانک‌ها مسدود می‌شوند.

گرفتن رمز دوم به طور خلاصه
  1. مراجعه به نزدیکترین عابر بانک
  2. وارد کردن کارت بانکی
  3. انتخاب گزینه تغییر رمز یا خدمات رمز
  4. انتخاب گزینه «رمز دوم» یا «رمز اینترنتی»
  5. وارد کردن یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی
  6. تکرار عدد وارد شده به عنوان تأیید رمز دوم

در مورد رمز دوم کارت بانکی بیشتر بدانید

برای خرید و انتقال وجه اینترنتی، لازم است رمز دوم کارت بانکی را داشته باشیم. در بالا به نحوه گرفتن رمز دوم اشاره شد. با دریافت رمز دوم کارت، عملیات بانکی و خرید تسهیل می‌شود. عملیاتی نظیر خرید از فروشگاه‌های اینترنتی (دیجی‌کالا، بامیلو و …)، انتقال وجه، پرداخت اقساط بانکی و جرایم رانندگی، پرداخت قبوض خدماتی و خرید شارژ سیم‌کارت و بسته اینترنت از جمله فعالیت‌هایی است که با داشتن رمز دوم کارت بانکی می‌توان انجام داد.

گرفتن رمز دوم اینترنتی

 

از راه‌های مختلفی می‌توان خدمات غیرحضوری را دریافت کرد:

  • استفاده از اینترنت بانک: با دریافت رمز دوم کارت بانکی می‌توان از طریق سیستم اینترنت بانک، عملیات بانکی را انجام داد. عملیاتی مانند کارت به کارت، دریافت موجودی و صورت حساب از جمله خدماتی هستند که از درگاه اینترنت بانک قابل دریافت هستند.
  • استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت: در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله همراه‌کارت به یکی از پر کاربردترین روش‌ها برای انجام امور پرداخت و بانکی تبدیل شده‌اند. با فعال کردن رمز دوم کارت بانکی و رمز امنیتی (CVV2)، می‌توان بسیاری از عملیات بانکی را از طریق تلفن همراه انجام داد. کارت به کارت، خرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی، نیکوکاری و … از جمله خدماتی است که با استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت می‌توان دریافت کرد.

مطالب مرتبط

نظرات (66)

سلام،
برای تغییر رمز دوم با مراجعه به دستگاه خودپرداز، آیا دانستن رمز دوم قبلی نیاز است؟ یعنی اگر رمز دوم را فراموش کرده باشیم، بدون مراجعه به بانک، با استفاده از دستگاه خودپرداز امکان تغییر وجود دارد؟

برای تغییر رمز اول و دوم می توانید از طریق ATM اقدام نمایید ولی برای تعریف یا دریافت مجدد رمزها نیاز به حضور در شعب بانک و احراز هویت مشترک می باشد.

ایا امکان دریافت رمز دم بدون مراجعه به دستگاه خود پرداز وجود نداره راهنمایی کنین لطفا ممنون

سلام
با مراجعه به عابربانک صادرکننده کارت می توانید رمز دوم دریافت نمایید.

ببخشید قربان من سوالی داشتم ؟
من آلمان زندگی میکنم
برای همین میخوام برای خودم در ایران یک کارت عابر درست کنم و رمز اینرتتی دوم را فعال کنم که بتونم از اینجا برای کسایی که میخواهم خرید کنم ولی این رمز دوم بانکی چند مدت کار میده؟؟

سلام
پیشنهاد می کنیم به شخصی در داخل کشور وکالت دهید تا پیگیر مراجعات حضوری فرآیند افتتاح حساب و تعیین رمز های اول و دوم و … شوند.

نمیشه برای رمز دوم ملی کارت به خودپرداز مراجعه نکرد و اینترنتی دریافت کرد؟

سلام. به دلیل ملاحظات امنیتی همیشه فرآیند تغییر رمز باید از طریق ارائه فیزیکی کارت بانکی انجام شود و این امکان در هیچ اپلیکیشن آنلاینی وجود ندارد.

Heytham

ایا بارمز اول میتونم از موبایل خریدکنم

یعنی من الان میتونم بدون رمز دوم خرید اینترنتی بزنم چون روستا ما دستگا نیست راهنمایم کنید

سلام
برای انجام تراکنش های اینترنتی با ارزش کمتر از ۵ میلیون ریال می توانید از رمز دوم استفاده نمایید ولی پیشنهاد می گردد این رمز به صورت دوره ای تغییر یابد.
برای تراکنش ها با ارزش بیش از ۵ میلیون ریال لازمست از رمز پویا استفاده بفرمایید و عدم فعالسازی این رمز شما را در معرض خطر فیشینگ قرار خواهد داد.

سلام
برای تراکنش های اینترنتی تنها می توانید از رمز دوم استفاده نمایید.

ببخشید، یعنی ما الان بریم رمز دوم از خودپرداز بگیریم
یا نه به گفته شما قراره غیر فعال بشه؟
چون من تازه میخوام رمز دوم کارت جدیدمو بگیرم.
و اگر اینطوره اپلیکیشن اختصاصی بانک ملت چیه؟

سلام
برای انجام تراکنش های اینترنتی با ارزش کمتر از ۵ میلیون ریال می توانید از رمز دوم استفاده نمایید ولی پیشنهاد می گردد این رمز به صورت دوره ای تغییر یابد.
برای تراکنش ها با ارزش بیش از ۵ میلیون ریال لازمست از رمز پویا استفاده بفرمایید و عدم فعالسازی این رمز شما را در معرض خطر فیشینگ قرار خواهد داد.

نظر بدهید