قبض گاز

قبض گاز

یکی از روش‌های سریع و آسان برای استعلام و پرداخت قبض گاز، استفاده از اپلیکیشن‌‌های پرداخت از جمله «همراه‌‌‌‌‌‌‌کارت» است. در همراه کارت می‌توانید با استفاده از شماره اشتراک یا شناسه قبض و پرداخت، پرداخت قبض گاز تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، همدان و سایر شهرهای ایران را انجام دهید. همراه کارت را می‌توانید برای گوشی‌های اندروید و ios از لینک‌های زیر دانلود کنید:

مزایای استعلام و پرداخت قبض گاز با اپلیکیشن همراه کارت

 • کافی ‌است یک بار شماره اشتراک یا شناسه قبض و پرداخت قبض گاز خود را در اپلیکیشن همراه کارت وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض شما ذخیره شود. به این ترتیب دفعات بعدی که بخواهید قبض گاز خود را استعلام و پرداخت کنید دیگر نیازی به ورود مجدد اطلاعات قبض نیست.
 • از طرفی اگر به هر دلیل قبض شما گم شد یا به دستتان نرسید، اطلاعات قبض شما در همراه کارت ذخیره شده است و با استفاده از آن‌ها می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض کنید. در صورتی که هیچ کدام از اطلاعات اولیه قبض را ندارید بایستی به اداره گاز منطقه خود مراجعه کرده و کد پستی محل سکونت خود را ارائه داده تا شناسه قبض را دریافت کنید.
 • همچنین بعد از پرداخت قبض گاز، رسید آن در بخش سوابق تراکنش ذخیره می‌شود و می‌توانید اطلاعات مربوطه و شماره پیگیری را مشاهده کنید.
 • یکی دیگر از مزایای پرداخت قبض با همراه کارت، قابلیت پرداخت گروهی قبوض است که با استفاده از آن می‌توانید قبض گاز را به همراه سایر قبوض به صورت یکجا پرداخت کنید.

در این اپلیکیشن 3 روش مشاهده و پرداخت قبض گاز وجود دارد که در ادامه به این روش‌ها خواهیم پرداخت:

استعلام و پرداخت قبض‌ گاز با شماره اشتراک:

در منو اصلی گزینه قبض را لمس کنید. سپس با انتخاب گزینه «استعلام قبض گاز» وارد نیم‌صفحه استعلام شوید و با وارد کردن شماره اشتراک، مبلغ صورت‌حساب گاز را مشاهده کنید. پس از بررسی مبلغ قبض گاز و اطمینان از درستی اطلاعات وارد شده می‌توانید قبض را پرداخت نمایید.

استعلام و پرداخت با شناسه قبض و پرداخت

از طرفی در همان منوی قبض گزینه‌ای به نام «پرداخت با شناسه» وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به استعلام و پرداخت قبض گاز کنید.

پرداخت از طریق منوی اسکن:

در صورت دسترسی به قبض گاز کاغذی، می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض (از طریق منوی اسکن همراه کارت)، مبلغ آن را پرداخت کنید.

* امکان پرداخت سایر قبوض خدماتی از جمله قبض برق، قبض آب، قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول و قبض ایرانسل نیز در همراه کارت وجود دارد.

سایر روش‌های استعلام و پرداخت قبض گاز

در حال حاضر، چندین روش دیگر نیز برای پرداخت قبض گاز وجود دارد. این روش‌ها باعث شده تا افراد بدون نیاز به حضور در بانک، اقدام به پرداخت قبض خود کنند تا علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، زمینه‌ای برای حذف قبض‌های کاغذی و کمک به محیط زیست فراهم شود. در ادامه قصد داریم نحوه پرداخت قبض گاز از روش‌های مختلف دیگر را توضیح دهیم.

وبسایت شرکت ملی گاز

از راه‌های پرداخت اینترنتی قبض گاز می‌توان مراجعه به وب‌سایت شرکت ملی گاز را نام برد که خدمات پرداخت قبض گاز را ارائه می‎‌دهد. افراد با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانند آخرین قبض و سوابق قبض گاز را مشاهده کرده و در صورت تمایل قبض خود را پرداخت کنند.

پرداخت قبض گاز از طریق خودپرداز

یک راه دیگر، مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز و پرداخت قبض گاز از این طریق است. کافیست پس از وارد نمودن کارت بانکی، شناسه قبض و پرداخت را در منوی پرداخت قبض وارد کرده یا بارکد قبض کاغذی را اسکن کنید تا مبلغ قبض از حساب شما کسر شود.

پرداخت قبض گاز با شماره تلفن

یکی دیگر از راه‌های پرداخت غیر حضوری قبض، استفاده از تلفن گویا و پرداخت قبض گاز با تلفن است. شماره تلفن گویای (۲۰۰۰) برای پرداخت قبض گاز از طریق تلفن راه‌اندازی شده است. لازم به ذکر است که از این طریق می‌توانید پیگیری پرداخت قبض گاز را نیز انجام دهید.

سامانه پیامکی قبض گاز

تمامی مشترکین برای صدور پیامکی قبض، می‌توانند شماره اشتراک خود را به صورت *1شماره اشتراک به شماره 1000194 ارسال کنند که این سرشماره از سوی شرکت گاز اعلام شده است.

پرداخت قبض گاز از طریق اینترنت بانک

قبض گاز را از طریق اینترنت بانک هم می‌توان پرداخت کرد ولی برای پرداخت قبض از مبدا هر بانک باید وارد اینترنت بانک همان بانک شوید. مثلا اگر بخواهید به عنوان بانک مبدا پرداخت قبض، پاسارگاد را انتخاب کنید، باید وارد اینترنت بانک پاسارگاد شوید. اطلاعات ورود به اینترنت بانک هر بانک را باید از شعب همان بانک دریافت نمایید.

پرداخت قبض گاز با دستگاه کارتخوان

با استفاده از دستگاه‌های کارت خوان (POS) موجود در فروشگاه‌ها و سایر مراکز می‌توان انواع قبوض خدماتی از جمله قبض گاز را پرداخت کرد. در این روش به رمز اصلی کارت بانکی و اطلاعات قبض خود نیاز خواهید داشت.

نکاتی درباره پرداخت قبض گاز با اپلیکیشن‌های موبایل

 در صورتی که برای پرداخت قبض گاز از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنید به نکات زیر دقت کنید:

زمان تسویه حساب قبض:  قبض گاز پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

* در صورتی که اقدام به پرداخت قبض گاز تاریخ گذشته کنید، یعنی پرداخت قبض بعد از مهلت پرداخت صورت بگیرد زمان بیشتری جهت تسویه نیاز است.

پرداخت قبض تکراری: در صورتی که قبضی به اشتباه دوبار پرداخت شود، مبلغ بازگردانده نمی‌شود و در قبض دوره بعد از حساب شما کسر می‌شود.

شماره اشتراک قبض گاز چیست؟

شماره اشتراک عددی 12 رقمی است که اولین رقم اول آن صفر است (برای مثال 007011590054) و بر روی قبض گاز درج شده است. با وارد کردن شماره اشتراک در اپلیکیشن همراه کارت می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض گاز خود کنید. البته شماره اشتراک بعضی از استان‌های کشور کمتر از 12 رقم است که در این صورت کاربر باید به میزان تعداد ارقامی که کم است از سمت چپ به شماره اشتراک خود صفر اضافه کند.

چگونه قبض گاز را پرداخت کنیم؟

در همراه کارت تنها با وارد کردن شماره اشتراک قبض می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض گاز برای تمامی شهرهای ایران کنید. بعد از انجام عملیات پرداخت، قبض گاز شما به صورت آنی پرداخت می‌شود که برای اطمینان از آن، می‌توانید از بخش استعلام همراه کارت، استعلام بگیرید.

در صورت پرداخت اشتباهی قبض گاز چه باید کرد؟

اگر قبض گاز خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید می‌تواند 2 دلیل داشته باشد: 1- شماره اشتراک را نادرست وارد کرده اید 2- یک قبض را دوبار به صورت تکراری پرداخت کرده اید. در صورتی که به هر دلیلی قبض گاز خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید باید به اداره گاز منطقه مربوطه مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که همراه کارت از پرداخت تکراری قبض گاز جلوگیری می‌کند؛ مگر اینکه قبض از درگاه دیگری و به فاصله کمی پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض گاز شما در دوره بعد کسر خواهد شد.
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 17 دیدگاه
 1. نحوه پرداخت صورتحساب میان دوره چطوره؟
  رقم کنتور رو بدیم و مبلغ رو محاسبه و تصویه کنه خودش.
  الان من روزا سرکارم ، نمیتونم مرخصی بگیرم تا میرم دفترخدمات پستی ها بسته اس، تصویه نمیتونم بکنم 20 میلیون پولم مونده پیش صاحبخونه از خدا بی خبر بخاطر 100 تومن قبض

  1. دوست عزیز جهت راهنمایی دقیق تر باهامون تماس بگیرید(۰۲۱۹۱۰۲۰۰۰۹)

 2. قبض گاز رو پرداخت کردم اما در قبض جدید بدهی گذشته نمایش داده میشود

  1. دوست عزیز، تسویه قبوض توسط سازمان مربوطه انجام می شود و چند روز کاری زمان می برد.

 3. سلام من مبلغ بدهی قبض گازم 2880000هزار اومده اما موقع پرداخت میزنه 1820000چیکار کنم ؟؟شناسه قبض و شناسه اشتراک درسته، آيا احتمال داره اشتباه کرده باشن و مبلغ بدهی همون 1820000باشه ممنون میشم راهنمايي کنید

  1. سلام لطفاً جهت بررسی و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 4. باسلام و خداقوت خدمت شما
  بنده قبض گاز رو از طریق همراه بانک پرداخت میکنم اما می‌نویسد قبض مورد نظر قابل پرداخت نیست.مشگل کجاست؟
  مبلغ پرداختی تقریبا ۹۸ تومن میباشد
  باتشکر

  1. سلام لطفاً جهت بررسی و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 5. سلام برنامه همراه کارت خوب است
  یعنی خطرناک نیست که از طریق رمز دوم هک بشیم
  من از این میترسم م

  1. سلام همراه کارت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا بوده که پرداخت یار مورد تایید بانک مرکزی است و تمام استانداردهای امنیتی در توسعه این نرم افزار لحاظ شده است.

 6. سلام
  احتراما من قبض گاز را پرداخت کردم و پیامک کسر از حساب بانکی هم برایم آمده ولی سیستم هنوز مرا بدهکار نشان می دهد و پول هم به حسابم برنگشته است. لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  1. سلام لطفاً جهت بررسی و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

   1. سلام من چجوری میتونم آخرین قبض قبل از عید رو بگیرم و بفهمم پرداخت شده یانه

    1. سلام سوابق تراکنش ها در همراه کارت تا 5 ماه قابل مشاهده است، برای دریافت سوابق تراکنشهای قدیمی تر به بانک مراجعه کنید.در همراه کارت فقط تراکنش های داخل اپ نمایش داده می شود.

 7. چگونه دریافتا صورت حساب بین بازه زمانی مشخص گاز مصرفی رو دریافت کنیم؟
  این کار برای مستاجر ها خیلی کاربردی و مورد نیاز است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *