پرداخت قبض گاز

امروزه چندین روش آسان و غیر حضوری برای پرداخت قبض گاز ارائه شده است. این روش‌ها سبب شده تا افراد بدون نیاز به حضور در بانک، اقدام به پرداخت قبض خود کنند تا علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، زمینه‌ای برای حذف قبض‌های کاغذی و کمک به محیط زیست فراهم شود. در ادامه به چند روش ساده پرداخت قبض گاز اشاره خواهد شد:

پرداخت قبض گاز از طریق اپلیکیشن‌های بانکی

یکی از روش‌های سریع و آسان برای پرداخت قبض گاز، استفاده از اپلیکیشن‌‌های پرداخت از جمله «همراه‌‌‌‌‌‌‌کارت» است. در همراه کارت دو روش استعلام (محاسبه قبض گاز) و پرداخت قبض گاز وجود دارد. در ادامه به این روش‌ها خواهیم پرداخت:

استعلام و پرداخت قبض‌گاز: در منو اصلی گزینه «استعلام قبض» را لمس کنید. سپس با انتخاب گزینه قبض گاز وارد نیم صفحه استعلام شوید و با وارد کردن شماره اشتراک، مبلغ صورت‌حساب را مشاهده کنید. پس از بررسی مبلغ قبل و اطمینان از درستی اطلاعات وارد شده می‌توانید قبض را پرداخت نمایید.

پرداخت از منوی اسکن:  در صورت دسترسی به قبض کاغذی، می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض (از طریق منوی اسکن همراه کارت)، مبلغ آن را پرداخت کنید.

وبسایت شرکت ملی گاز

وبسایت شرکت ملی گاز نیز خدمات پرداخت قبض را ارائه داده است. افراد با مراجعه به این وبسایت می‌توانند آخرین قبض و سوابق قبوض گاز را مشاهده کرده و در صورت تمایل قبض خود را پرداخت کنند.

پرداخت قبض از طریق خودپرداز

یک راه دیگر، مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز و پرداخت قبض از این طریق است. کافیست پس از وارد نمودن کارت بانکی، شناسه قبض و پرداخت را در منوی پرداخت قبض وارد کرده یا بارکد قبض کاغذی را اسکن کنید تا مبلغ قبض از حساب شما کسر شود.

پرداخت تلفنی قبض گاز

یکی دیگر از راه‌های پرداخت غیر حضوری قبض، استفاده از  تلفن گویا است. شماره تلفن گویای (۲۰۰۰) برای پرداخت قبض از طریق تلفن راه اندازی شده است.

 در صورتی که برای پرداخت قبض گاز از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنید به نکات زیر دقت کنید:

زمان تسویه حساب قبض:  قبض گاز پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

* در صورتی که پرداخت قبض گاز بعد از مهلت پرداخت صورت بگیرد زمان بیشتری جهت تسویه نیاز است.

پرداخت قبض تکراری: در صورتی که قبضی به اشتباه دوبار پرداخت شود، مبلغ بازگردانده نمیشود و مبلغ در قبض دوره بعد از حساب کسر میشود.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید