پرداخت قبض همراه اول

پرداخت قبض همراه اول

ساده‌ترین راه‌ پرداخت قبض همراه اول (قبض خط دائمی یا همان سیم‌کارت دائمی همراه اول)، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله همراه‌کارت است. در اپلیکیشن همراه کارت شما می‌توانید مبلغ قبض همراه اول خود را استعلام کرده و قبض میان‌دوره یا پایان دوره را به سادگی پرداخت نمایید.

 

برای پرداخت قبض همراه اول با موبایل می‌توانید همراه کارت را از لینک‌های زیر دانلود کنید:

 

 

پرداخت قبض همراه اول در همراه کارت

 

* امکان استعلام و پرداخت قبض ایرانسل، رایتل و سایر اپراتورها نیز در همراه کارت وجود دارد.

* همچنین سایر خدمات مثل خرید بسته اینترنت همراه اول و خرید شارژ همراه اول نیز در این اپلیکیشن امکان پذیر است.

روش‌های پرداخت قبض همراه اول

همان طور که می‌دانید، در صورت عدم پرداخت به موقع صورت‌ حساب تلفن همراه، سیم‌کارت شما یک‌طرفه و در نهایت قطع خواهد شد. در ادامه، قصد داریم سایر روش‌های موجود برای پرداخت قبض همراه اول را توضیح دهیم.

 1. سایت همراه اول
 2. اپلیکیشن همراه من
 3. دستگاه کارت‌خوان (POS)
 4. دستگاه‌های خودپرداز

سایت همراه اول

یکی از روش‌های پرداخت اینترنتی قبض همراه اول، استفاده از سامانه پرداخت قبض همراه اول به آدرس www.billing.mci.ir است. پس از ورود به سایت، پرداخت قبض در این صفحه به دو صورت امکان پذیر است:

 • حالت اول پرداخت قبض همراه اول بدون شناسه قبض و شناسه پرداخت و با وارد کردن شماره موبایل است.
 • حالت دوم پرداخت قبض همراه اول با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت است.

پس از انتخاب نوع پرداخت قبض، بانک مورد نظر را جهت پرداخت، انتخاب کنید (برای مثال می‌توانید پرداخت قبض همراه اول بانک ملی یا بانک ملت را انتخاب کنید). در مرحله بعد، صفحه پرداخت قبض بانک انتخاب شده، نمایش داده می‌شود. اطلاعات کارت بانکی و مشخصات اینترنتی کارت خود را وارد کنید و به این ترتیب پس از تایید مشخصات، پرداخت قبض خط دائمی صورت می‌گیرد.

 

پرداخت قبض همراه اول از طریق وب سایت همراه اول

 

اپلیکیشن همراه من

با دانلود اپلیکیشن همراه من و ثبت نام در سایت شرکت مخابرات، می‌توانید قبض موبایل خود را با این اپلیکیشن پرداخت کنید. از طریق منوی محصولات و خدمات، می‌توانید صورت حساب قبض همراه اول مورد نظر را مشاهده کرده و در صورت تایید اطلاعات قبض، پرداخت را انجام دهید.

دقت شود که در این روش علاوه بر مشخصات کارت بانکی و رمز کارت، اطلاعات محل سکونت (کد پستی) نیز باید وارد شود.

 

پرداخت قبض همراه اول با تلفن

در این روش، با مرکز اطلاع رسانی 9990 تماس گرفته و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. پس از ورود شماره کارت بانکی و رمز دوم خود، قبض شما پرداخت می‌شود. تماس با این سامانه رایگان بوده و مشترکین علاوه بر پرداخت قبض می‌توانند مشکلات ارتباطی و آنتن دهی خود را نیز در آن پیگیری کنند.

 

دستگاه کارت‌خوان (POS)

در صورت دسترسی به دستگاه کارت‌خوان، به سادگی می‌توان قبض تلفن همراه را پرداخت کرد. در ابتدا کارت بانکی خود را در دستگاه بکشید. در مرحله بعد باید گزینه پرداخت قبض انتخاب شود. مشخصات قبض شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کرده و دکمه تایید را بزنید. در نهایت رمز کارت خود را وارد کنید و نهایتا با فشردن دکمه تایید، پرداخت انجام می‌شود.

 

دستگاه‌های خودپرداز

با مراجعه به خودپرداز بانک‌های عضو شبکه شتاب، می‌توان قبض سیم‌کارت همراه اول را پرداخت کرد. پس از وارد کردن کارت، دکمه پرداخت قبوض را بزنید. در مرحله بعد، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض تلفن همراه را وارد کرده و دکمه تایید را بزنید. در نهایت دستگاه خودپرداز، رسیدی را که شامل کد رهگیری تایید پرداخت قبض است به شما ارائه می‌دهد.

* برای پرداخت قبض از این راه لازم نیست که حتما به خودپرداز بانک مبدا مراجعه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید برای پرداخت قبض، بانک ملت را انتخاب کنید لازم نیست حتما به خودپرداز این بانک مراجعه کنید.

 

پرداخت قبض همراه اول از طریق کد دستوری

با استفاده از موبایل خود کد دستوری #1* را شماره گیری نمایید. سپس وارد منوی قبض شده و نوع قبض (میان دوره و پایان دوره) را انتخاب کنید. در مرحله بعد، شماره خود یا دیگران را وارد کرده و نهایتا با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز دوم، قبض موبایل خود را پرداخت نمایید.

در صورت پرداخت اشتباهی قبض همراه اول، چه باید کرد؟

اگر قبض سیم‌کارت همراه اول خود را اشتباهی پرداخت کنید می‌تواند 2 دلیل داشته باشد: 1- شناسه قبض را اشتباه وارد کرده‌اید. 2- یک قبض را دوبار به صورت تکراری پرداخت کرده‌اید. «همراه کارت» از پرداخت تکراری قبض همراه اول جلوگیری می‌کند؛ مگر اینکه از درگاه دیگری پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض شما در دوره بعد کسر خواهد شد.

بعد از پرداخت بدهی سیم‌کارت قطع شده همراه اول، چقدر طول می‌کشد خط شما وصل شود؟

استعلام و پرداخت قبض میان دوره و پایان دوره همراه اول در اپلیکیشن همراه کارت به صورت آنی امکان پذیر است. در صورتی که سیم‌کارت همراه اول شما به دلیل داشتن بدهی، قطع یا یک‌طرفه شده باشد، با پرداخت قبض میان‌دوره، سیم‌کارت به صورت آنی وصل می‌شود؛ زیرا قبض میان دوره، بدهی کل خط است. اما اگر قبض پایان دوره خود را پرداخت کنید ممکن است تا 10 روز طول بکشد تا خط شما وصل شود؛ چرا که قبض پایان دوره، هزینه 2 ماه آخر سیم‌کارت را شامل می‌شود.

از چه طریقی می‌توان پرداخت اشتباهی قبض همراه اول را پیگیری کرد؟

برای پیگیری پرداخت اشتباهی قبض همراه اول با داشتن شناسه قبض خود می‌توانید با مرکز پشتیبانی همراه اول به شماره 9990 تماس بگیرید یا به صورت حضوری به امور مشترکین همراه اول مراجعه کنید.

نظرات

 • علیرضا اردبیلی گفت:

  باعرض سلام ودرود .
  خواهشاراهنمایبم فرمایید ،طبق فرمایشتان در مقاله بالا ؛پرداخت کارکرد پایان دوره برای افرادی که تلفنشان به دلیل بدهی قطع دوطرفه و…..شده است ؛ به ضررشان هست !چراکه باپرینت قبض کارکرد پایان دوره وپرداخت آن ،محتمل است که روزها طول بکشدتا مساله قطعی خطشان مرتفع گردد!!!(((دوستان داخل پارانتز باید عرض شودکه:حقیرمطلقا قصدمزاح یاخدانکرده بی ادبی وتوهین ویا اشکال گرفتن به شما زحمت کشان عرصه خبررابه هیچ عنوان ندارم ))) فقط چون از صبح که این مقاله شمارومطالعه کردم ذهن منو بدجوری درگیرکرده !برداشت شخصی خودمو عرض کردم‌حالا ازشما عاجزانه خواهشمنداست که بنده را مرهون لطف ومحبت خودقراربدین و روشنم کنید . بی نهایت سپاس از عزیزان باآرزوی موفقیت وسربلندی وبهروزی برای شما دوستان شاغل در حیطه خبر

  • همراه کارت گفت:

   دوست عزیز، لطفاً جهت توضیحات بیشتر و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 • حبیب گفت:

  باسلام قبض موبیلموپرداخت کردم سه روزپیش امروزازحسابم بانک برداشت کرده چکاربایدبکنم ممنون

  • همراه کارت گفت:

   لطفاً جهت بررسی و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 • خادم گفت:

  سلام من قبضم ازطریق همراه من پرداخت کردم 3بهمن 1400باز بدهی برام اومده

  • همراه کارت گفت:

   لطفاً جهت بررسی و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.