پرداخت قبض همراه اول

در صورت عدم پرداخت به موقع صورت‌ حساب تلفن همراه، سیم‌کارت شما یک‌طرفه و در نهایت قطع خواهد شد. در ادامه این مطلب قصد داریم روش‌های مختلف پرداخت قبض همراه اول را توضیح دهیم.

روش‌های پرداخت قبض همراه اول

 1. اپلیکیشن‌های پرداخت
 2. سایت همراه اول
 3. اپلیکیشن همراه من
 4. دستگاه کارت‌خوان (POS)
 5. دستگاه‌های خودپرداز

اپلیکیشن‌های پرداخت

ساده‌ترین راه‌ پرداخت قبض خط دائمی (سیم‌کارت دائمی همراه اول)، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله همراه‌کارت است. در همراه کارت شما می‌توانید مبلغ قبض همراه اول خود را استعلام کرده و قبض میان‌دوره یا پایان دوره را به سادگی پرداخت نمایید.

* امکان استعلام و پرداخت قبض ایرانسل، رایتل و سایر اپراتورها نیز در همراه کارت وجود دارد.

* همچنین سایر خدمات مثل خرید بسته اینترنت همراه اول و خرید شارژ همراه اول در همراه کارت میسر است.

 

استعلام و پرداخت قبض همراه اول

همراه کارت را می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید:

سایت همراه اول

در این روش باید وارد سامانه پرداخت قبض همراه اول یعنی www.billing.mci.ir شد. در این صفحه پرداخت قبض به دو صورت میسر است. حالت اول وارد کردن شماره موبایل و حالت دوم وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت است. پس از انتخاب نوع پرداخت قبض، بانک مورد نظر جهت پرداخت، انتخاب می‌شود (مثلا برای پرداخت قبض همراه اول بانک ملی را انتخاب کنید). در مرحله بعد، صفحه پرداخت قبض بانک انتخاب شده، نمایش داده می‌شود. اطلاعات کارت بانکی و مشخصات اینترنتی کارت وارد شده و پس از تایید مشخصات، پرداخت قبض خط دائمی صورت می‌گیرد.

وب سایت همراه اول

 

اپلیکیشن همراه من

با دانلود اپلیکیشن همراه من و ثبت نام در سایت شرکت مخابرات، می‌توانید قبض موبایل را با این اپلیکیشن پرداخت کنید. از طریق منوی محصولات و خدمات، می‌توانید صورت حساب قبض همراه اول مورد نظر را رؤیت کرده و در صورت تایید اطلاعات قبض، پرداخت را انجام دهید. دقت شود که در این روش علاوه بر مشخصات کارت بانکی و رمز کارت، اطلاعات محل سکونت (کد پستی) نیز باید وارد شود.

 

دستگاه کارت‌خوان (POS)

در صورت دسترسی به دستگاه کارت‌خوان، به سادگی می‌توان قبض تلفن همراه را پرداخت کرد. در ابتدا کارت بانکی در دستگاه کشیده می‌شود. در مرحله بعد باید گزینه پرداخت قبض انتخاب شود. مشخصات قبض شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت وارد شده و دکمه تایید زده می‌شود. در نهایت رمز کارت وارد می‌شود و با فشردن دکمه تایید، پرداخت صورت می‌پذیرد.

 

دستگاه‌های خودپرداز

با مراجعه به خودپرداز بانک‌های عضو شبکه شتاب، می‌توان قبض سیم‌کارت همراه اول را پرداخت کرد. پس از وارد کردن کارت، دکمه پرداخت قبوض فشار داده می‌شود. در مرحله بعد شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض تلفن همراه وارد شده و دکمه تایید زده می‌شود. در نهایت دستگاه خودپرداز، رسیدی را که شامل کد رهگیری تایید پرداخت قبض است، ارائه می‌دهد.

* برای پرداخت قبض از این راه لازم نیست که حتما به خودپرداز بانک مبدا مراجعه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید برای پرداخت قبض بانک ملت را انتخاب کنید لازم نیست حتما به خودپرداز این بانک مراجعه کنید.

نظرات

 • bijan گفت:

  با سلام خدمت شما مدیر محترم من صورتحساب قبض گوشیم رو پنجشنبه ای پرداخت کردم اما تا به امروز شنبه اسمس تاییش نیومده کی میادش لطفا راهنماییم کنید سپاس؟

 • سید جلال گفت:

  سیم کارت دایمی من مدتی قطع بود امروز پرداخت قبض کردم وقتی زنگ میزنم میگه اعتبارم واسه تماس کافی نیست ولی زنگ میخوره لطفا راهنماییم کنید

 • بابک دیناشی ده شیخ گفت:

  دمتون گرم اگه روی کره زمین جایی وجود داشته باشد که تا بحال نشانی از علایم حیات و یا موجود زنده ای داشته باشد بدون شک همراه اول در آنجا هم آنتن و سرویس دهی دارد همراه اول یعنی همراه زندگی

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *