پرداخت قبض برق

برق

 

سالانه در حدود ۱۴۴۰ میلیارد تومان برای صدور قبض‌های کاغذی (قبض برق، قبض گار، قبض آب، قبض تلفن ثابت و قبض موبایل) هزینه می‌شود. طرح حذف قبض‌های کاغذی به غیر از صرفه‌جویی در این هزینه باعث از بین رفتن هزینه‌های اضافی همچون ارسال قبض به درب منازل می‌شود. با حذف قبض‌های کاغذی راه‌های مختلفی برای استعلام و  پرداخت قبوض بدون مراجعه حضوری ارائه شده است. در این‌جا اصلی‌ترین روش‌های غیرحضوری پرداخت قبض برق اشاره می‌شود:

روش‌های استعلام قبض برق:

۱- استعلام قبض برق با اپلیکیشن همراه کارت

با نصب «همراه کارت»، مشاهده قبض برق و پرداخت آن را به سادگی انجام دهید. کافیست وارد قسمت استعلام قبض شده و سپس شناسه قبض را وارد نمایید. همچنین در این اپلیکشن می‌توان شناسه قبض را از لیست شناسه‌های ذخیره شده انتخاب کرد. در این حالت دیگر نیازی نیست که شناسه قبض برق را در جایی ذخیره کرده و هر بار وارد کنید.

همراه کارت را از لینک‌های زیر دانلود کنید:

۲- مشاهده قبض برق با ارسال پیامک

در این روش کافیست عبارت *۱*شناسه قبض# به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ پیامک شود. پس از ارسال این کد، صورتحساب قبض هر دوره به شماره تماس مشترک پیامک می‌شود. قابل توجه است که این شماره صرفاً برای مشاهده صورتحساب و پرداخت قبض برق تهران کاربرد دارد.

۳- استعلام قبض برق از طریق تلفن

با شماره‌گیری تلفن گویای ۱۵۲۱، اطلاعات صورتحساب برای کاربر خوانده می‌شود.

 

روش‌های پرداخت قبض برق:

۱- پرداخت قبض برق با اپلیکیشن همراه کارت

در همراه کارت، پس از استعلام مبلغ قبض یا با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت، می‌توان قبض برق را پرداخت کرد. برای این کار کافیست وارد قسمت «پرداخت قبض» شده و اطلاعات قبض برق را وارد نمایید.

علاوه بر قبض برق، امکان پرداخت قبض آب و پرداخت قبض گاز هم در همراه کارت فراهم شده است. امکان پرداخت گروهی قبوض هم از امکانات جدید اپلیکیشن همراه کارت است. به این صورت که می‌توان قبض آب، قبض برق، قبض گاز، قبض موبایل و قبض تلفن ثابت را به صورت هم‌زمان استعلام کرده و مبلغ را به صورت یک‌جا پرداخت نمایید.

۲- پرداخت قبض برق با تلفن

برای پرداخت قبض از این روش، باید پس از شماره گیری ۱۵۲۱، اطلاعات شناسه قبض برق را وارد نمایید. سپس مبلغ بدهی توسط سامانه اعلام می‌شود. در مرحله بعد باید اطلاعات کارت بانکی را وارد کرده تا قبض پرداخت شود.

 

۳- پرداخت قبض برق از طریق وبسایت شرکت توزیع برق

برای پرداخت قبض برق تهران می‌توانید با مراجه به وبسایت شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از خدمات استعلام و پرداخت ارائه شده در این وبسایت استفاده نمایند.

 

۴- پرداخت قبض برق از طریق اینترنت بانک

راه دیگر برای پرداخت قبض اقدام از طریق اینترنت بانک است. ولی برای پرداخت قبض از مبدا هر بانک باید وارد اینترنت بانک همان بانک شوید. مثلا اگر قصد دارید کارت بانک ملت را به عنوان کارت مبدا پرداخت قبض انتخاب کنید، وارد اینترنت بانک ملت شده و اطلاعات پرداخت (شناسه قبض و شناسه پرداخت) را وارد نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات (16)

آیا پرداخت میان دوره قبض برق وجود دارد؟

سلام. خیر در اپلیکیشن همراه کارت امکان پرداخت قبض میان دوره برق وجود نداره و برای این کار باید به اداره برق منطقه ای خودتون درخواست قرائت بدین.

احمد آقا شما با بقیه بانک ها پرداخت رو امتحان کنید قطعا آسانتر خواهد بود.

عالی عالی عالی

ممنونم قبض برق را پرداخت کردم ولی بعد تراوش وثبت درواتساب همراه کارت یک پیام دانشکده اعلام کرد هرجا میروم دریافت نمی کنم

سلام. تو سوابق تراکنش ها در همراه کارت میتونید رسید قبض برق پرداخت شده رو پیدا کنید.

پرداخت قبض پاسارگاد امروز کار نمیکرد. استعلام قبض برق انجام شد ولی نتونستم پرداخت کنم.

سلام. احتمالا این مشکل موقتی و از سمت بانکتون بوده. اگه ادامه داشت حتما با شماره (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید تا بررسی بشه.

سلام
استعلام و پرداخت قبض برق ویژگی جذابیه مرسی فقط ای کاش میشد تو تقویم وارد کرد که هر ماه خودش یادآوری کنه.

سلام. ممنون از نظرتون. تقویم همراه کارت به زودی تغییرات زیادی میکنه از جمله ویژگی استعلام خودکار و یادآوری پرداخت قبض برق و سایر قبض های خدماتی مثل قبض آب و قبض گاز.

استعلام قبض به چه دردی میخوره وقتی پول تو کارتمون نیست که پرداخت کنیم

سلام
استعلام قبض برق رو نتونستم تو اپلیکیشنتون پیدا کنم

سلام. لطفا آخرین نسخه رو دانلود کنید و بعد در منوی اصلی وارد قسمت استعلام قبض بشین. از اونجا مجددا گزینه استعلام قبض برق رو انتخاب کنید.

با بانک ملت پرداخت قبض برق انجام دادم. خیلی راحت بود تشکر

سلام چرا سابقه پرداهت قبض ها پاک میشه ؟

سلام لطفاً با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس گرفته تا موضوع مربوطه مورد بررسی قرارگیرد.

نظر بدهید