پرداخت قبض آب

امروزه چندین راه برای برای پرداخت قبض آب وجود دارد و دیگر کسی برای پرداخت قبوض به بانک مراجعه نمی‌کند. با توجه به اقدامات زیست محیطی در جهت حذف قبض‌های کاغذی، پرداخت اینترنتی قبض و پرداخت قبض با موبایل به طور جدی در حال گسترش است. در ادامه به برخی از ساده‌ترین روش‌های پرداخت قبض آب اشاره شده است:

 

اپلیکیشن‌های پرداخت

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله «همراه‌کارت» است. شما می‌توانید از چند طریق قبض آب را پرداخت نمایید:

استعلام و پرداخت قبض آب: با ورود به منوی استعلام قبض و با وارد کردن شناسه قبض ابتدا از مبلغ صورتحساب خود مطلع شده و اقدام به پرداخت آن نمایید.

پرداخت قبض آب از طریق شناسه پرداخت و شناسه قبض: با ورود به منوی پرداخت قبض و وارد کردن اطلاعات پرداخت می‌توانید قبض آب را پرداخت کنید.

پرداخت از طریق اسکن بارکد: در صورتی که قبض کاغذی را در اختیار دارید می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض، مبلغ آن را پرداخت کنید.

* عملیات پرداخت قبض برق، پرداخت قبض گاز و پرداخت قبض تلفن ثابت نیز در اپلیکیشن همراه کارت انجام می‌شود.

وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب

راه دیگر برای پرداخت غیرحضوری قبض آب ورود به وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب و استعلام قبض از طریق وارد نمودن مشخصات قبض آب و پرداخت آن از طریق درگاه اینترنتی همان وب‌سایت است. برای مثال با مراجعه به وبسایت شرکت آب و فاضلاب تهران می‌توانید قبض آب تهران را استعلام و پرداخت کنید.

 

خودپرداز

با استفاده از خودپردازهای بانکی نیز می‌توان قبض آب را پرداخت کرد. پس از وارد کردن کارت بانکی و زدن رمز عبور، با انتخاب منوی پرداخت قبض و وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توان انواع قبض‌های خدماتی را پرداخت نمود. همچنین امکان اسکن بارکد روی قبض آب کاغذی نیز در دستگاه‌های خودپرداز تعبیه شده است..

* در صورتی که از اپلیکیشن همراه کارت برای پرداخت قبض آب استفاده می‌کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

زمان تسویه حساب قبض: قبض آب پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ بعد تسویه شود.

پرداخت قبض تکراری: اگر یک قبض به اشتباه دو بار پرداخت شود، مبلغ دوم از قبض آب در دوره بعد کسر خواهد شد.

نظرات

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *