پرداخت قبض آب

امروزه چندین راه برای برای پرداخت قبض آب وجود دارد و دیگر کسی برای پرداخت قبوض به بانک مراجعه نمی‌کند. با توجه به اقدامات زیست محیطی در جهت حذف قبض‌های کاغذی، پرداخت اینترنتی قبض و پرداخت قبض با موبایل به طور جدی در حال گسترش است. در ادامه به برخی از ساده‌ترین روش‌های پرداخت قبض آب اشاره شده است:

 

اپلیکیشن‌های پرداخت

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله «همراه‌کارت» است. شما می‌توانید از چند طریق قبض آب را پرداخت نمایید:

استعلام و پرداخت قبض آب: با ورود به منوی استعلام قبض و با وارد کردن شناسه قبض ابتدا از مبلغ صورتحساب خود مطلع شده و اقدام به پرداخت آن نمایید.

پرداخت قبض آب از طریق شناسه پرداخت و شناسه قبض: با ورود به منوی پرداخت قبض و وارد کردن اطلاعات پرداخت می‌توانید قبض آب را پرداخت کنید.

پرداخت از طریق اسکن بارکد: در صورتی که قبض کاغذی را در اختیار دارید می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض، مبلغ آن را پرداخت کنید.

وبسایت شرکت آب و فاضلاب

راه دیگر برای پرداخت غیرحضوری قبض آب ورود به وبسایت شرکت آب و فاضلاب و استعلام و پرداخت قبض از طریق درگاه اینترنتی است. برای مثال با مراجعه به وبسایت شرکت آب و فاضلاب تهران می‌توانید قبض آب تهران را پرداخت کنید.

 

خودپرداز

با استفاده از خودپردازهای بانکی نیز می‌توان قبض آب را پرداخت کرد. این کار از طریق وارد نمودن اطلاعات روی قبض و یا اسکن بارکد انجام می‌شود.

* در صورتی که از اپلیکیشن همراه کارت برای پرداخت قبض آب استفاده می‌کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

زمان تسویه حساب قبض: قبض آب پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ بعد تسویه شود.

پرداخت قبض تکراری: اگر یک قبض به اشتباه دو بار پرداخت شود، مبلغ دوم از قبض آب در دوره بعد کسر خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید