مشاهده و پرداخت قبض آب

پرداخت قبض آب

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله «همراه‌کارت» است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید تنها با شناسه قبض و بدون نیاز به شناسه پرداخت، قبض آب شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، همدان و … را مشاهده و پرداخت کنید. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به دانلود همراه کارت برای گوشی‌های اندورید و ios  کنید:

شما می‌توانید از چند طریق زیر قبض آب را در همراه کارت پرداخت نمایید:

استعلام و پرداخت قبض آب:

با ورود به منوی قبض و استعلام قبض آب و با وارد کردن شناسه قبض ابتدا از مبلغ صورتحساب خود مطلع شده و اقدام به پرداخت آن نمایید. دقت کنید که با یک بار ورود شناسه قبض آب در همراه کارت می‌توانید آن را ذخیره کنید تا در دفعات بعدی که قصد استعلام و پرداخت قبض آب را دارید نیازی به ورود مجدد اطلاعات نداشته باشید.

پرداخت قبض آب با شناسه قبض و شناسه پرداخت:

با ورود به منوی قبض و سپس پرداخت با شناسه و وارد کردن اطلاعات پرداخت شامل شناسه قبض و پرداخت می‌توانید قبض آب را پرداخت کنید. همراه کارت، تمامی پرداخت‌های مربوط به قبض آب را به صورت خودکار در بخش سوابق تراکنش ذخیره می‌کند.

پرداخت از طریق اسکن بارکد:

در صورتی که قبض کاغذی را در اختیار دارید می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض، مبلغ آن را پرداخت کنید.

* عملیات پرداخت قبض برق، گاز و تلفن ثابت نیز در اپلیکیشن همراه کارت انجام می‌شود که با استفاده از امکان پرداخت گروهی قبوض در این اپلیکیشن می‌توانید همه قبض‌ها را با هم و به صورت یکجا پرداخت کنید.

در ادامه به سایر روش‌های پرداخت قبض آب اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سایر روش‌های مشاهده و پرداخت قبض آب

وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب

راه دیگر برای پرداخت غیرحضوری قبض آب ورود به وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب و استعلام قبض از طریق وارد نمودن مشخصات قبض آب و پرداخت آن از طریق درگاه اینترنتی همان وب‌سایت است. البته برای مشاهده و پرداخت قبض آب برای مشترکین هر استان باید به سایت همان استان مراجعه نمود. برای مثال با مراجعه به وبسایت شرکت آب و فاضلاب تهران می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض آب تهران کنید.

پرداخت قبض آب با خودپرداز

با استفاده از خودپردازهای بانکی نیز می‌توان قبض آب را پرداخت کرد. پس از وارد کردن کارت بانکی و زدن رمز عبور، با انتخاب منوی پرداخت قبض و وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توان انواع قبض‌های خدماتی را پرداخت نمود. همچنین امکان اسکن بارکد روی قبض آب کاغذی نیز در دستگاه‌های خودپرداز تعبیه شده است.

پرداخت قبض با دستگاه کارتخوان

در این روش با استفاده از کارت بانکی و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت و رمز کارت بانکی می‌توانید قبض آب خود را استعلام گرفته و در صورت تمایل با دستگاه کارتخوان پرداخت نمایید.

دریافت قبض آب از طریق پیامک

امکان دریافت اطلاعات قبض آب با استفاده از پیامک نیز وجود دارد. مشترکین آب استان تهران می‌توانند شناسه قبض خود را به شماره ۲۰۰۰۰۰۱۲۲ ارسال کرده و قبض آب خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.

پرداخت قبض آب با شماره تلفن

با شماره‌گیری تلفن گویای ۱۵۲۲ می‌توانید قبوض آب خود را استعلام و پرداخت نمایید. پس از شماره‌گیری سامانه ۱۵۲۲ با وارد کردن شماره اشتراک قبض آب از وضعیت بدهی خود مطلع شده و با استفاده از کارت‌های عضو شتاب آن را پرداخت کنید.

* در صورتی که از اپلیکیشن همراه کارت برای پرداخت قبض آب استفاده می‌کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

زمان تسویه حساب قبض: قبض آب پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

پرداخت قبض تکراری: اگر یک قبض به اشتباه دو بار پرداخت شود، مبلغ دوم از قبض آب در دوره بعد کسر خواهد شد.

شناسه قبض چیست و چه کاربردی دارد؟

شناسه قبض کد یکتایی است که نشان دهنده اطلاعاتی مانند نوع قبض (برق، آب و ...)، کد شرکت مربوطه مانند آب شیراز و شماره اشتراک مشتری است. این شناسه برای یک قبض خاص همیشه یکسان است و جهت پرداخت اینترنتی و غیرحضوری قبوض مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود در هنگام پرداخت قبض آب، در وارد کردن شناسه قبض دقت نمایید تا قبض را اشتباهی پرداخت نکرده و از مشکلات و پیگیری های بعد از آن جلوگیری نمایید.

چگونه قبض آب را پرداخت کنیم؟

در اپلیکیشن همراه کارت تنها با وارد کردن شناسه قبض می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض آب برای تمامی شهرهای ایران کنید. بعد از انجام عملیات پرداخت، قبض آب شما به صورت آنی پرداخت می‌شود که برای اطمینان از آن، می‌توانید از بخش استعلام همراه کارت یا وبسایت شرکت آب و فاضلاب استعلام بگیرید.

در صورت پرداخت اشتباهی قبض آب چه باید کرد؟

اگر قبض آب خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید می‌تواند 2 دلیل داشته باشد: 1- شناسه قبض را نادرست وارد کرده اید 2- یک قبض را دوبار به صورت تکراری پرداخت کرده اید. در صورتی که به هر دلیلی قبض آب خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید، باید به اداره آب منطقه مربوطه مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که همراه کارت از پرداخت تکراری قبض آب جلوگیری می‌کند؛ مگر اینکه قبض از درگاه دیگری و به فاصله کمی پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض آب شما در دوره بعد کسر خواهد شد.
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 10 دیدگاه
 1. شناسه پرداخت که ۸ رقم بود ۹ رقم وارد کردم به اشتباه پرداخت شد باید چی کار کنم؟ انگار قبض آب یکی دیگه رو پرداخت کردم

 2. قبض آب به اشتباه دو بار پرداخت شده می خوانم یکی رو برگردونم میشه؟؟؟؟

 3. باسلام بنده قبض اب پرداخت کردم از حسابم کسر شد ولی هنوزم میزنه بدهی چکار کنم؟؟

  1. سلام تسویه قبوض توسط سازمان مربوطه انجام می شود و چند روز کاری زمان می برد.

 4. اصلا قبض آب با شناسه قبض را نشان نمیدهد
  فقط ادعا میکنید
  هر حرفی بزنیم میگویند تکراریست در حالیکه اینطور نیست

  1. لطفاً در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

  2. با مدعی (همراه کارت) مگویید اسرار عشق و مستی
   تا بی خبر بمیرد در عین خودپرستی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *