پرداخت قبض آب

پرداخت قبض آب

امروزه چندین روش مختلف برای پرداخت قبض آب وجود دارد و دیگر کسی برای پرداخت قبوض خود به بانک مراجعه نمی‌کند. با توجه به اقدامات زیست محیطی در جهت حذف قبض‌های کاغذی، پرداخت اینترنتی قبض و پرداخت قبض با موبایل به طور جدی در حال گسترش است. در ادامه به برخی از ساده‌ترین روش‌های پرداخت قبض آب اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

اپلیکیشن‌های پرداخت

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله «همراه‌کارت» است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید قبض آب شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرمان، اردبیل و … را مشاهده و پرداخت کنید. شما می‌توانید از چند طریق زیر قبض آب را در همراه کارت پرداخت نمایید:

 

استعلام و پرداخت قبض آب:

با ورود به منوی استعلام قبض و با وارد کردن شناسه قبض ابتدا از مبلغ صورتحساب خود مطلع شده و اقدام به پرداخت آن نمایید.

پرداخت قبض آب از طریق شناسه پرداخت و شناسه قبض:

با ورود به منوی پرداخت قبض و وارد کردن اطلاعات پرداخت می‌توانید قبض آب را پرداخت کنید.

پرداخت از طریق اسکن بارکد:

در صورتی که قبض کاغذی را در اختیار دارید می‌توانید با اسکن بارکد روی قبض، مبلغ آن را پرداخت کنید.

* عملیات پرداخت قبض برق، پرداخت قبض گاز و پرداخت قبض تلفن ثابت نیز در اپلیکیشن همراه کارت انجام می‌شود. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به دانلود این اپلیکیشن کنید:

وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب

راه دیگر برای پرداخت غیرحضوری قبض آب ورود به وب‌سایت شرکت آب و فاضلاب و استعلام قبض از طریق وارد نمودن مشخصات قبض آب و پرداخت آن از طریق درگاه اینترنتی همان وب‌سایت است. برای مثال با مراجعه به وبسایت شرکت آب و فاضلاب تهران می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض آب تهران کنید.

 

پرداخت قبض آب با خودپرداز

با استفاده از خودپردازهای بانکی نیز می‌توان قبض آب را پرداخت کرد. پس از وارد کردن کارت بانکی و زدن رمز عبور، با انتخاب منوی پرداخت قبض و وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توان انواع قبض‌های خدماتی را پرداخت نمود. همچنین امکان اسکن بارکد روی قبض آب کاغذی نیز در دستگاه‌های خودپرداز تعبیه شده است.

 

دریافت قبض آب از طریق پیامک

امکان دریافت اطلاعات قبض آب با استفاده از پیامک نیز وجود دارد. مشترکین آب استان تهران می‌توانند شناسه قبض خود را به شماره ۲۰۰۰۰۰۱۲۲ ارسال کرده و قبض آب خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.

* در صورتی که از اپلیکیشن همراه کارت برای پرداخت قبض آب استفاده می‌کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

زمان تسویه حساب قبض: قبض آب پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

پرداخت قبض تکراری: اگر یک قبض به اشتباه دو بار پرداخت شود، مبلغ دوم از قبض آب در دوره بعد کسر خواهد شد.

شناسه قبض چیست و چه کاربردی دارد؟

شناسه قبض کد یکتایی است که نشان دهنده اطلاعاتی مانند نوع قبض (برق، آب و ...)، کد شرکت مربوطه مانند آب شیراز و شماره اشتراک مشتری است. این شناسه برای یک قبض خاص همیشه یکسان است و جهت پرداخت اینترنتی و غیرحضوری قبوض مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود در هنگام پرداخت قبض آب، در وارد کردن شناسه قبض دقت نمایید تا قبض را اشتباهی پرداخت نکرده و از مشکلات و پیگیری های بعد از آن جلوگیری نمایید.

چگونه قبض آب را پرداخت کنیم؟

در اپلیکیشن همراه کارت تنها با وارد کردن شناسه قبض می‌توانید اقدام به استعلام و پرداخت قبض آب برای تمامی شهرهای ایران کنید. بعد از انجام عملیات پرداخت، قبض آب شما به صورت آنی پرداخت می‌شود که برای اطمینان از آن، می‌توانید از بخش استعلام همراه کارت یا وبسایت شرکت آب و فاضلاب استعلام بگیرید.

در صورت پرداخت اشتباهی قبض آب چه باید کرد؟

اگر قبض آب خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید می‌تواند 2 دلیل داشته باشد: 1- شناسه قبض را نادرست وارد کرده اید 2- یک قبض را دوبار به صورت تکراری پرداخت کرده اید. در صورتی که به هر دلیلی قبض آب خود را اشتباهی پرداخت کرده باشید، باید به اداره برق منطقه مربوطه مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که همراه کارت از پرداخت تکراری قبض آب جلوگیری می‌کند؛ مگر اینکه قبض از درگاه دیگری و به فاصله کمی پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض آب شما در دوره بعد کسر خواهد شد.

نظرات

 • خرمیان گفت:

  اصلا قبض آب با شناسه قبض را نشان نمیدهد
  فقط ادعا میکنید
  هر حرفی بزنیم میگویند تکراریست در حالیکه اینطور نیست

  • همراه کارت گفت:

   لطفاً در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *