مسدود کردن کارت بانکی

در صورتی که کارت عابربانک مفقود شده و یا سرقت شود، باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به مسدود کردن کارت بانکی یا به اصطلاح سوزاندن کارت بانکی کرد. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌شود.

مفقود شدن کارت بانکی

روش‌های مسدود کردن کارت بانکی
  1. دستگاه خودپرداز
  2. مراجعه به بانک
  3. تماس با تلفن بانک
  4. اینترنت بانک

دستگاه خودپرداز

سریع‌ترین راه ممکن مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه عابربانک است (نیازی نیست حتما دستگاه خودپرداز متعلق به بانک کارت مفقودی باشد). با فشردن دکمه خدمات بدون کارت گزینه مسدود کردن کارت انتخاب شود. در مرحله بعد مشخصات کارت بانکی (شماره کارت و رمز ورود) وارد شده و دکمه تایید فشرده شود. با این روش به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن کارت بانکی سوزانده می‌شود.

* برای استفاده از این خدمات لازم است شماره کارت بانکی به خاطر سپرده شود.

مراجعه به بانک

راه دیگر برای غیر فعال‌سازی کارت بانکی، مراجعه به یکی از شعب بانک صادر کننده کارت است. باید با در دست داشتن کارت ملی، به شعبه بانک مراجعه کرد. با دریافت فرم مربوط به اعلام مفقودی کارت، مشخصات کارت را وارد کرده و درخواست سوزاندن کارت صادر می‌شود.

* مزیت این روش این است که با مراجعه به شعبه بانک همزمان می‌توان علاوه بر سوزاندن کارت مفقودی، اقدام به دریافت کارت جدید کرد.

تماس با تلفن گویا

با داشتن تلفن گویای بانک صادر کننده کارت، می‌توان از طریق تلفن، اقدام به سوزاندن کارت کرد. برای این کار و پس از برقراری ارتباط باید مشخصات کارت بانکی و مشخصات شخصی وارد شود و پس از آن درخواست انسداد کارت تایید می‌شود.

اینترنت بانک

از طریق اینترنت بانک نیز می‌توان با وارد کردن مشخصات کارت (شماره کارت، رمز دوم، کد امنیتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت)، کارت بانکی را مسدود کرد.

در برخی از بانک‌ها نیز می‌توان با استفاده از همراه بانک یا کد دستوری (USSD)، کارت‌های صادر شده از طریق آن بانک را مسدود کرد.

نظرات (3)

سلام
خوبه. اگه همه. همراه کارت داشته باشند. راحتتر میتوان. ارتباط عملیاتی داشت.
پس انرژی اتان را روی جذب. نصب کنندهای جدید بگذارید.
چند پیشنهاد خوب که بتواند. همه در نصب همراه کارت شائق باشند ،، دارم.
در صورت تقاضا پیشنهاد های ارزشمندی ارایه میشود.

سلام خوشحال میشویم که بتوانیم از پیشنهادات شما برای بهتر شدن همراه کارت بهره مند شویم. در صورت تمایل می توانید پیشنهادات خود را برایمان ایمیل (crm@hamrahcard.ir) نموده یا با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید.

خیلی ممنون بابت اطلاعات

نظر بدهید