نحوه فعال سازی و دریافت رمز پویا برای هر بانک چگونه است؟

طبق بخشنامه بانک مرکزی، از ابتدای دی ماه ۱۳۹۸ استفاده از رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف برای انجام همه تراکنش‌های آنلاین مثل کارت به کارت و خرید شارژ، الزامی است. اما هنوز هم برخی از بانک‌ها اجازه تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان را با استفاده از رمز دوم ایستا به مشترکین خود می‌دهند. انجام تراکنش با رمز دوم پویا در اپلیکیشن همراه کارت به سادگی امکان‌پذیر است. کافی است این برنامه را از لینک زیر دانلود کنید:

دریافت رمز پویا

رمز پویا چیست؟

رمز پویا کارت بانکی، رمز یکبار مصرفی است که به جای رمز دوم کارت استفاده می‌شود و یکی از موارد امنیتی مهم برای جلوگیری از کلاه برداری‌ها و برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی است که بهتر است سریع‌تر اقدام به فعال سازی آن کنید.

 

نحوه فعال سازی رمز پویا چگونه است؟

برخی از بانک‌ها به صورت خودکار رمز پویا کارت‌های بانکی مشترکین خود را فعال می‌کنند. در غیر این صورت، از 2 طریق می‌توانید اقدام به فعال سازی رمز پویا کنید:
1- به دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ مربوطه مراجعه کرده و از منوی خدمات رمز پویا، اقدام به فعال سازی آن کنید.
2- مراجعه به شعب بانک مربوطه.

راهنمای دریافت رمز پویا

مرحله اول:  براساس دستورالعمل بانک صادرکننده کارت خود، نسبت به فعالسازی رمز پویا اقدام نمایید.

 

مرحله دوم:  رمز پویا را براساس روش اعلامی از طرف بانک صادرکننده کارت، به یکی از روش‌های زیر دریافت کنید.

 1. دریافت از طریق برنامه‌های کاربردی بانک، اینترنت بانک و یا موبایل بانک
 2. دریافت از طریق کد USSD بانک صادرکننده کارت شما
 3. دریافت از طریق زدن دکمه “درخواست رمز پویا” در درگاه پرداخت اینترنتی

 

مرحله سوم:  پس از دریافت رمز پویا به یکی از روش‌های فوق، رمز دریافتی را در محل تعیین شده برای “رمز دوم” وارد نمایید و سپس مابقی اطلاعات را تکمیل نمایید.

در ادامه، نحوه فعال سازی و دریافت رمز پویا برای تمامی بانک ها را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

بانک آینده

کاربران بانک آینده، برای گرفتن رمز پویا باید از «اپلیکیشن ریما» استفاده کنند. پس از دانلود و نصب این نرم‌افزار، کاربر باید اطلاعات خود اعم از شماره تلفنی که در زمان افتتاح حساب به بانک معرفی کرده است را وارد کند. سپس یک کد فعالسازی برای کاربر پیامک شده که باید در اپلیکیشن وارد کند. پس از آن جهت دریافت کد امنیتی، مشتری باید به یکی از خودپردازهای بانک آینده مراجعه کند. در این مرحله با وارد کردن شماره همراه، یک کد امنیتی 120 كاراكتری از طریق پیامک به تلفن همراه کاربر ارسال می‌شود. همچنین یک کد امنیتی 8 رقمی نیز روی رسید دستگاه چاپ می‌شود. کاربر با وارد کردن این دو کد در اپلیکیشن می‌تواند نسبت به فعال‌ کردن رمز پویا اقدام کند.

 

بانک صادرات

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک صادرات باید از «اپلیکیشن ریما» استفاده کنید. برای فعال‌سازی این اپلیکیشن، پس از دریافت و نصب آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک صادرات مراجعه کرده و رمز دوم پویای بانکی خود را فعال کنید. پس از این مرحله، یک کد از طریق دستگاه برای شما چاپ می‌شود و یک کد هم از طریق پیامک ارسال می‌شود که با استفاده از آنها می‌توانید عملیات فعال‌سازی اپلیکیشن را انجام دهید.

 

بانک تجارت

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک تجارت باید از «اپليكيشن همراز» استفاده کنید. برای فعال سازی این اپلیکیشن باید به یکی از خودپردازهای بانک تجارت مراجعه کرده و سپس از بخش خدمات رمز، گزینه فعال سازی رمز پویا را انتخاب کنید تا کد فعال سازی از طریق پیامک برای شما ارسال شود. با استفاده از این کد، اپلیکیشن را فعال کرده و از اين پس برای دریافت رمز دوم پویای کارت بانکی تجارت خود می‌توانید هر بار به آن مراجعه کنید.

 

بانک ملت

جهت دریافت رمز دوم پویا بانک ملت ابتدا باید نرم افزار «رمز نگار ملت» را از وب سایت آن دانلود و نصب کنید. سپس برای فعال سازی این نرم افزار لازم است به یکی از خودپردازهای بانک ملت مراجعه کرده و از طریق منوی خدمات رمز پویا، گزینه «فعال سازی رمز نگار ملت» را انتخاب کنید. سپس یک کد فعال سازی برای شما ارسال خواهد شد که از طریق آن می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید.

در روش دوم، باز هم باید به سراغ یکی از خودپردازهای بانک ملت بروید و از منوی خدمات رمز پویا، گزینه فعال سازی رمز دوم پویا (پیامک) را انتخاب کنید. سپس شماره همراه نمایش داده شده را انتخاب کنید تا راهنمای استفاده از آن برای شما ارسال شود. پس از این هر بار که نیاز به رمز دوم داشتید می‌توانید چهار رقم آخر کارت بانکی خود را به شماره 30003303 ارسال کنید تا رمز دوم پویا از طریق پیامک برای شما ارسال شود.

 

بانک ملی

روش اصلی معرفی شده برای دریافت رمز پویا بانک ملی استفاده از «سامانه 60» است. پس از دانلود این اپلیکیشن از طریق مراجعه به شعبه و یا دستگاه خودپرداز آن را فعال کنید. هر بار که این اپلیکیشن را باز کنید می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف (پویا) را دریافت کنید. رمز پویا برای بانک ملی از طریق کد دستوری USSD نیز قابل دریافت است. برای این کار باید از طریق شماره‌گیری کد *737*60# مراحل فعال‌سازی و دریافت رمز از طریق این روش را انجام دهید. پس از انجام این مراحل، کد فعال‌سازی اولیه از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود و به دنبال آن این قابلیت فعال خواهد شد. لازم به ذکر است استفاده از این روش نیاز به اینترنت و یا نصب اپلیکیشن ندارد.

روش سوم برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی استفاده از «نرم افزار مرزبان» است. مراحل فعال سازی این نرم افزار از طریق راهنمای تصویری داخل آن قابل انجام است.

رمز پویا

بانک سپه

برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه باید «نرم افزار رمزساز سپه» را دریافت و نصب کنید. به منظور فعال‌سازی این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید، زیرا کد فعال‌سازی اولیه این اپلیکیشن از طریق پیامک ارسال نخواهد شد.

لازم به ذکر است در صورتی که سامانه مشتری محور بانک سپه را فعال کرده باشید، می‌توانید از طریق همان صفحه رمز دوم پویا را دریافت کنید و نیاز به عملیات بیشتری نخواهید داشت.

همچنین اشاره به این نکته ضروری است که در حال حاضر روش دیگری برای گرفتن رمز دوم پویا از سوی این بانک معرفی و اعلام نشده است.

 

بانک کشاورزی

جهت دریافت رمز دوم پویا بانک کشاورزی باید از «اپلیکیشن ریما» استفاده کنید. بنابراین ابتدا اپلیکیشن ریما را از وب سایت بانک کشاورزی دریافت و نصب کنید. به منظور فعال سازی اولیه این نرم افزار، باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کنید و مراحل فعال‌سازی آن را انجام دهید. سپس یک توکن (رمز) توسط دستگاه خودپرداز و یک رمز توسط پیامک برای شما ارسال می‌شود و با استفاده از آن‌ها می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید. بعد از این با هر بار باز کردن اپلیکیشن، رمز دوم پویا جدیدی را دریافت خواهید کرد.

 

بانک مسکن

برای دریافت رمز پویا بانک مسکن باید ابتدا به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کنید و سپس گزینه خدمات رمز را انتخاب کرده و از بخش خدمات دیگر، تخصیص رمز دوم پویا را انتخاب کنید. در مرحله بعد شماره موبایلی که قبلا در حساب بانکی‌تان ثبت کرده‌اید را وارد کنید. سپس لینک دریافت اپلیکیشن و کد فعال سازی آن از طریق پیامک، برای شما ارسال می‌شود و رمز ورود این اپلیکیشن رمز پویا توسط دستگاه چاپ و در اختیار شما قرار می‌گیرد. نرم افزار را دانلود و نصب کنید و بعد با کد ارسال شده و رمزی که دریافت کردید آن را فعال کنید. از این به بعد، هر بار که گزینه دریافت رمز را انتخاب کنید، رمز دوم پویا از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

 

پست بانک

برای دریافت رمز پویا پست بانک ایران باید از «نرم افزار رمزساز موبایلی» این بانک استفاده کنید. پس از دریافت و نصب این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال سازی رمز دوم پویا را برای کارتی که قصد استفاده از آن  را دارید، ثبت کنید. سپس شعبه کد QR ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که باید آن را اسکن کنید و همزمان کد فعال سازی 4 رقمی نیز از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از این کد و رمز می‌توانید اپلیکیشن را فعال سازی کنید.

 

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین از «نرم افزار ارس» برای تولید رمز پویا مصرف استفاده می‌کند. مشتریان این بانک باید ابتدا این نرم افزار را روی گوشی خود نصب کرده و سپس با مراجعه به یکی از شعب و اسکن بارکد دوبعدی با استفاده از اپلیکیشن ارس و همچنین وارد کردن کد پیامک، رمز دوم پویای خود را فعال کنند.

در روش دوم با ورود به سامانه اینرنت بانک اقتصاد نوین و ورود به منوی «کارت»، بخش فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف قابل مشاهده است. در این قسمت مشتریان می‌توانند رمز پویا را به صورت غیرحضوری فعال کنند.

مهلت فعالسازی رمز پویا

بانک انصار

بانک انصار برای تولید رمز دوم یکبار مصرف از  «نرم افزار ارس» استفاده می‌کند. مشتریان بانک انصار باید ابتدا این نرم‌افزار را دانلود و نصب کنند. سپس به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کرده و برای فعال‌سازی رمز پویا، درخواست رسمی دهند. پس از ارائه درخواست، یک کد برای کاربر پیامک می‌شود. کاربر با وارد کردن این کد در اپلیکیشن ارس و سپس اسکن کد QR ارائه شده توسط شعبه، می‌تواند رمز دوم پویا را فعال کند. به توصیه بانک انصار، مشتریان این بانک باید فرایند فعال‌سازی را الزاما در داخل شعبه انجام دهند.

 

بانک ایران‌زمین

دریافت رمز پویای این بانک از طریق «اپلیکیشن رمزساز ایران زمین» صورت می‌گیرد. پس از دانلود و نصب، برای فعال‌سازی این اپلیکیشن حتما باید به شعبه بانک مراجعه کنید. با مراجعه به بانک، یک کد QR در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن، اپلیکیشن رمزساز فعال خواهد شد.

روش دیگر برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز، استفاده از اینترنت بانک است. با ورود به اینترنت ‌بانک ایران‌زمین و مراجعه به صفحه اصلی حساب بانکی خود، گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید. با این کار یک کد اختصاصی برای شما پیامک خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن رمزساز را فعال کنید.

 

بانک پارسیان

مشتریان بانک پارسیان باید در ابتدا نرم افزار «پارسیان من» را دانلود و نصب کنند. پس از آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کرده و از منوی «خدمات رمز»، «فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف» را انتخاب کنند. در این زمان، رمزی از طریق پیامک به مشتری ارسال می‌شود. کاربر باید این رمز را به همراه شماره کارت خود در «پارسیان من» وارد کند تا به این ترتیب رمز پویا بانک پارسیان را فعال کند.

 

بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز پویا بانک پاسارگاد از طریق سرویس همراه بانک پاسارگاد انجام می‌شود. به همین دلیل در صورت فعال نبودن آن باید به یکی از شعب بانک مراجعه و درخواست استفاده از همراه بانک را ثبت کنید. با فعال‌سازی همراه بانک، دو روش برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پیش روی شماست.

در روش اول با باز کردن اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد وارد بخش «سایر» شده و سپس گزینه «عملیات کارت» را انتخاب کنید. در این منو با استفاده از گزینه فعال‌سازی رمز یک بار مصرف کارت می‌توانید رمز پویا را فعال کنید.

روش دوم فعال‌سازی با استفاده از اینترنت بانک خواهد بود. در سامانه «بانک‌داری مجازی بانک پاسارگاد» وارد بخش «کارت» و سپس بخش «کارت‌های من» شوید و پس از آن در بخش «عملیات» وارد گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» شوید و باقی مراحل را تا احراز هویت روی تلفن همراه خود ادامه دهید.

 

بانک رفاه کارگران

دریافت رمز پویا بانک رفاه با استفاده از نرم افزار «رمز یکبار مصرف موبایلی» انجام می‌شود. مشتریان بانک رفاه کارگران باید برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف، ابتدا به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کرده و شماره سریال و شماره فعال‌سازی اپلیکیشن را دریافت کنند. با توجه به اینکه شماره سریال دریافتی با FDL یا FDN شروع می‌شود، باید یکی از نرم‌افزارهای رمز یکبار مصرف موبایلی را دریافت و نصب کنند.

بانک انصار

بانک انصار برای تولید رمز دوم یکبار مصرف از  «نرم افزار ارس» استفاده می‌کند. مشتریان بانک انصار باید ابتدا این نرم‌افزار را دانلود و نصب کنند. سپس به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کرده و برای فعال‌سازی رمز پویا، درخواست رسمی دهند. پس از ارائه درخواست، یک کد برای کاربر پیامک می‌شود. کاربر با وارد کردن این کد در اپلیکیشن ارس و سپس اسکن کد QR ارائه شده توسط شعبه، می‌تواند رمز دوم پویا را فعال کند. به توصیه بانک انصار، مشتریان این بانک باید فرایند فعال‌سازی را الزاما در داخل شعبه انجام دهند.

 

بانک ایران‌زمین

دریافت رمز پویای این بانک از طریق «اپلیکیشن رمزساز ایران زمین» صورت می‌گیرد. پس از دانلود و نصب، برای فعال‌سازی این اپلیکیشن حتما باید به شعبه بانک مراجعه کنید. با مراجعه به بانک، یک کد QR در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن، اپلیکیشن رمزساز فعال خواهد شد.

روش دیگر برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز، استفاده از اینترنت بانک است. با ورود به اینترنت ‌بانک ایران‌زمین و مراجعه به صفحه اصلی حساب بانکی خود، گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید. با این کار یک کد اختصاصی برای شما پیامک خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن رمزساز را فعال کنید.

 

بانک پارسیان

مشتریان بانک پارسیان باید در ابتدا نرم افزار «پارسیان من» را دانلود و نصب کنند. پس از آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کرده و از منوی «خدمات رمز»، «فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف» را انتخاب کنند. در این زمان، رمزی از طریق پیامک به مشتری ارسال می‌شود. کاربر باید این رمز را به همراه شماره کارت خود در «پارسیان من» وارد کند تا به این ترتیب رمز پویا بانک پارسیان را فعال کند.

 

بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز پویا بانک پاسارگاد از طریق سرویس همراه بانک پاسارگاد انجام می‌شود. به همین دلیل در صورت فعال نبودن آن باید به یکی از شعب بانک مراجعه و درخواست استفاده از همراه بانک را ثبت کنید. با فعال‌سازی همراه بانک، دو روش برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پیش روی شماست.

در روش اول با باز کردن اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد وارد بخش «سایر» شده و سپس گزینه «عملیات کارت» را انتخاب کنید. در این منو با استفاده از گزینه فعال‌سازی رمز یک بار مصرف کارت می‌توانید رمز پویا را فعال کنید.

روش دوم فعال‌سازی با استفاده از اینترنت بانک خواهد بود. در سامانه «بانک‌داری مجازی بانک پاسارگاد» وارد بخش «کارت» و سپس بخش «کارت‌های من» شوید و پس از آن در بخش «عملیات» وارد گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» شوید و باقی مراحل را تا احراز هویت روی تلفن همراه خود ادامه دهید.

 

بانک رفاه کارگران

دریافت رمز پویا بانک رفاه با استفاده از نرم افزار «رمز یکبار مصرف موبایلی» انجام می‌شود. مشتریان بانک رفاه کارگران باید برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف، ابتدا به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کرده و شماره سریال و شماره فعال‌سازی اپلیکیشن را دریافت کنند. با توجه به اینکه شماره سریال دریافتی با FDL یا FDN شروع می‌شود، باید یکی از نرم‌افزارهای رمز یکبار مصرف موبایلی را دریافت و نصب کنند.

فعال سازی رمز پویا

بانک شهر

برای دریافت رمز پویا بانک شهر نیز می‌توانید از نرم‌افزار مخصوص این بانک به نام «رمز نت» استفاده کنید. برای فعال کردن این نرم افزار، مشتریان بانک شهر باید آن را از وب سایت بانک شهر دانلود کرده و اطلاعات هویتی خود را در آن وارد نمایند. سپس با مراجعه به یکی از شعب این بانک، اقدام به احراز هویت و فعالسازی رمز یکبار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی کنند.

 

بانک دی

این بانک از «نرم افزار ارس» برای ارسال رمز یکبار مصرف استفاده می‌کند. مشتریان بانک دی ابتدا باید این نرم‌افزار را نصب کرده و سپس به یکی از این دو روش آن را فعال کنند:

مراجعه حضوری به شعبه: با مراجعه به یکی از شعب بانک دی و درخواست QR Code، یک بارکد دوبعدی صادر می‌شود. مشتری کافیست این بارکد را با استفاده از نرم‌افزار «ارس» اسکن کند. همچنین یک پیامک برای فعالسازی رمز دوم به تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود که با وارد کردن این کد در اپلیکیشن، رمز یکبار مصرف فعال می‌شود.

مراجعه به اینترنت بانک: با مراجعه به سامانه اینترنت بانک دی و بخش فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف، می‌توان درخواست صدور QR Code داد. پس از صدور این بارکد دوبعدی، می‌توان آن را با نرم افزار «ارس» دانلود کرده و پیامک ارسالی از طرف بانک را نیز وارد کرد. با انجام این فرایند، رمز دوم یکبار مصرف، فعال می‌شود.

 

بانک سامان

اپلیکیشن معرفی شده از طرف بانک سامان برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف «رمزینه» است. برای فعال‌سازی رمز دوم در این بانک دو راه وجود دارد:

مراجعه حضوری به شعبه: مشتریان بانک سامان می‌توانند به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم را ارائه کنند. شعبه یک بارکد دوبعدی به این افراد داده و یک کد فعال‌سازی نیز از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌شود. با اسکن بارکد و وارد کردن رمز در اپلیکیشن «رمزینه»، فعالسازی رمز پویا انجام می‌شود.

سامانه نت‌بانک سامان: کاربران می‌توانند با ورود به بخش «مدیریت کارت» و انتخاب گزینه، «فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت» وارد صفحه فعال‌سازی شوند. در این صفحه، ابتدا باید کارت مورد نظر انتخاب شده و گزینه «فعال‌سازی برنامک» تایید شود. در آخر، رمز 6 رقمی ارائه شده را باید در «رمزینه» وارد کرد.

 

بانک سینا

دریافت رمز پویا برای کارت بانک سینا از طریق «نرم افزار ارس» انجام می‌شود. مشتریان بانک سینا برای فعال‌سازی نرم‌افزار ارس باید یک‌ بار به بانک مراجعه کنند. پس از ثبت درخواست صدور رمز پویا در شعبه بانک سینا، کد QR در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای فعال‌سازی اپلیکیشن ارس، پس از نصب آن وارد گزینه «افزودن بانک جدید» شوید و گزینه «بانک سینا» را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه اسکن بارکد را لمس کرده و کد QR دریافتی از شعبه بانک را اسکن کنید. در مرحله بعد با وارد کردن شماره کد پیامک شده به خط صاحب حساب، مراحل فعال‌سازی به اتمام رسیده و می‌توانید از نرم‌افزار ارس جهت صدور رمز یکبار مصرف پویا استفاده کنید.

 

بانک قوامین

بانک قوامین برای تولید رمز پویا نرم‌افزار «جی بی رمز» را ارائه داده است. برای راه‌اندازی این اپلیکیشن باید به صورت حضوری به یکی از خودپردازهای بانک قوامین مراجعه نموده و در آن‌جا از طریق بخش «خدمات رمز» گزینه «فعالسازی رمز دوم پویا» را انتخاب کنید و کد ۸ رقمی چاپ شده را از دستگاه دریافت کنید. این کد را به همراه کدی که از طریق پیامک برای صاحب حساب ارسال شده، برای فعال‌سازی در نرم‌افزار جی بی رمز، وارد کنید. پس از فعال‌سازی، با هر بار ورود به جی بی رمز می‌توانید رمز یکبار مصرف دریافت نمایید.

مهلت فعالسازی رمز پویا

بانک خاورمیانه

اگر کاربر بانک خاورمیانه هستید، برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت خود باید «اپلیکیشن رمز پویا» را دانلود کنید. پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، به یکی از شعب بانک خاورمیانه مراجعه کنید و فرم درخواست صدور رمز یکبار مصرف را پر کنید. پس از پر کردن فرم، یک کد اختصاصی برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به شما ارائه می‌شود.

برای فعال‌سازی رمز پویا باید شماره مشتری خود و کد فعال‌سازی دریافتی از بانک را در اپلیکیشن رمز پویا وارد کنید. سپس رمزی از سوی سرشماره بانک به شماره موبایلی که به حسابتان متصل است پیامک می‌شود. با وارد کردن رمز دریافتی در اپلیکیشن، فرآیند فعال‌سازی تکمیل شده و از این پس می‌توانید از این اپلیکیشن رمز پویا را دریافت نمایید.

این نکته را در نظر داشته باشید که تنها برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به اتصال اینترنت نیاز دارید و درخواست رمز یکبار مصرف به صورت آفلاین نیز امکان‌پذیر است.

 

بانک کارآفرین

این بانک تا کنون روش قطعی استفاده از رمز پویا را اعلام نکرده است. ولی به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، پیش‌نیاز فعال‌سازی و استفاده از خدمت رمز دوم یک‌بار مصرف (رمز پویا)، معرفی شماره تلفن همراه کاربر است. از این رو کاربران در گام اول باید نسبت به معرفی شماره همراه خود به بانک اقدام نمایند. لازم به ذکر است که شماره همراه مورد نظر باید متعلق به مشتری و در اختیار وی باشد.

 

بانک سرمایه

این بانک برای دریافت رمز پویا اپلیکیشن «رمزساز سرمایه» را ارائه کرده است. دارندگان کارت بانک سرمایه برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف باید وارد حساب اینترنت بانک خود شده و در بخش تنظیمات، گزینه فعال‌سازی برنامه رمزساز را انتخاب کنند. در این بخش با انتخاب گزینه «رمز یکبار مصرف کارت» پیامکی به شماره تلفن کاربر (شماره‌ای که از پیش به حساب او متصل شده است) ارسال شده و هم‌زمان کد QR در صفحه وبسایت نمایش داده می‌شود. در ابتدای فرآیند فعال‌سازی اپلیکیشن این کد باید اسکن شود. در نهایت اگر به هر دلیلی، امکان انجام مراحل ذکر شده را ندارید، برای دریافت رمز پویا می‌توانید به شعب بانک سرمایه مراجعه کنید.

بانک حکمت ایرانیان

برای دریافت رمز پویای کارت بانک حکمت ایرانیان ابتدا اپلیکیشن ارس را دانلود کنید. برای شروع کار باید به یکی از شعبه‌ها مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف خود را ارائه دهید. مانند سایر بانک‌هایی که از اپلیکیشن ارس استفاده می‌کنند، در اینجا نیز کد QR چاپی هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هم‌زمان یک کد نیز به خط تلفن متصل به کارت، پیامک می‌شود. در اولین ورود خود به اپلیکیشن ارس رمز ورود انتخاب می‌کنید و از این پس می‌توانید رمز پویای تمام بانک‌های طرف قرارداد با این اپلیکیشن را دریافت نمایید.

 

بانک گردشگری

رمز دوم یکبار مصرف بانک گردشگری را می‌توانید از طریق اینترنت بانک یا «اپلیکیشن همراه بانک گردشگری» فعال کنید. در همراه بانک گردشگری در منوی اصلی به بخش «عملیات کارت» رفته و در آن‌جا گزینه «فعال‌سازی رمز یک بار مصرف کارت» را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از شماره کارت‌های متصل به شماره ملی شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف را برای هر کدام فعال کنید.

در استفاده از اینترنت بانک، به بخش «کارت‌های من» از منوی «کارت» مراجعه کنید. پس از انتخاب کارت مورد نظر بر روی «آیتم سه نقطه» کلیک کنید و در پنجره باز شده گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» را انتخاب کنید. در نهایت کافیست گزینه رمز پویا را برای کارت مورد نظر خود فعال کنید.

 

بانک قرض‌الحسنه رسالت

برای استفاده از رمز یکبارمصرف بانک قرض‌الحسنه رسالت، ابتدا باید از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهید. در سامانه اینترنت بانک وارد منوی «کارت» شده و گزینه « کارت من» را انتخاب کنید. در این مرحله کارتی که قصد فعال‌سازی رمز دوم پویای آن را دارید انتخاب کرده و روی گزینه عملیات مربوط به آن کلیک کنید. در پنجره کوچکی که باز می‌شود گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» را انتخاب کنید و در صفحه جدید «درخواست صدور رمز دوم یک بار مصرف» را تایید نمایید.

روش دیگر برای فعالسازی رمز پویا، استفاده از همراه بانک است. برای این منظور در صفحه اصلی اپلیکیشن وارد منوی «سایر» شده و «عملیات کارت» را انتخاب کنید. در این‌جا گزینه «فعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت» را انتخاب کرده تا رمز کارت مورد نظرتان را فعال کنید.

پس از فعال‌سازی رمز پویا، برای هر بار تولید آن کافیست نرم‌افزار موبایل بانک را اجرا کرده و در بخش «سایر» و به گزینه «رمز یکبار مصرف کارت» مراجعه کنید.

 

بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون به منظور تولید رمز دوم پویا از نرم افزار همراه بانک خود استفاده می‌کند. بنابراین ابتدا باید این نرم افزار را دانلود و نصب کنید. به منظور فعال سازی و دریافت رمز دوم پویا می‌توانید از اینترنت بانک و یا نرم افزار همراه بانک استفاده کنید.

در روش اول پس از ورود به اینترنت بانک خود، باید به منوی کارت و سپس کارت‌های من رفته و گزینه «ستون عملیات» را انتخاب کرده و سپس «دریافت رمز پویا» را بزنید تا این رمز برای حساب متصل به کارت فعال شود.

در روش دوم نیز باید مسیر نسبتا مشابهی را از طریق منوی «سایر/عملیات کارت/ فعال‌سازی رمز یکبار مصرف» طی کنید تا فرایند فعال سازی برای کارت شما انجام شود.

پس از فعال کردن رمز دوم پویا برای بانک توسعه تعاون از طریق روش اول یا دوم، هر بار که نیاز به این رمز داشتید می‌توانید از طریق اپلیکیشن همراه بانک به منوی «سایر» بروید و بعد گزینه «رمز یکبار مصرف کارت» را انتخاب کنید تا رمز برای شما تولید شود.

 

بانک صنعت و معدن

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک صنعت و معدن باید از «نرم افزار رمزساز» این بانک استفاده کنید. برای فعال سازی این نرم افزار دو روش معرفی شده است:

روش اول: مراجعه به شعب این بانک، ثبت درخواست و دریافت کد QR و سپس اسکن آن توسط اپلیکیشن به منظور فعال سازی اپلیکیشن.

روش دوم: در صورتی که از خدمات بانکداری اینترنتی این بانک استفاده کنید، می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود از بخش خدمات رمز، فعال سازی رمز پویا را انتخاب کنید و سپس QR Code به نمایش درآمده را توسط اپلیکیشن اسکن کنید تا فعال سازی آن انجام شود.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

رمز دوم یکبارمصرف کارت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از طریق «نرم افزار ارس» دریافت می‌شود. برای فعال‌سازی رمز دوم پویا باید به یکی از شعب بانک مهر ایران مراجعه کرده و از شعبه کد QR حساب خود را دریافت کنید. با دریافت QR و وارد کردن کدی که از طریق بانک به شماره شما پیامک می‌شود، اپلیکیشن ارس را فعال کرده و از این پس رمز پویای خود را هر بار از طریق آن دریافت کنید.

 

برای انجام تراکنش از مبدا 30 بانک عضو شتاب، اپلیکیشن همراه کارت را از لینک‌های زیر دانلود کنید:

رمز دوم پویا

نحوه فعال سازی رمز پویا چگونه است؟

برخی از بانک‌ها به صورت خودکار رمز پویا کارت‌های بانکی مشترکین خود را فعال می‌کنند. در غیر این صورت، از 2 طریق می‌توانید اقدام به فعال سازی رمز پویا کنید:
1- به دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ مربوطه مراجعه کرده و از منوی خدمات رمز پویا، اقدام به فعال سازی آن کنید.
2- مراجعه به شعب بانک مربوطه.
طبق بخشنامه بانک مرکزی، از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۸ استفاده از رمز پویا برای انجام همه تراکنش‌های آنلاین مثل کارت به کارت و خرید شارژ، الزامی است. اما هنوز هم برخی از بانک‌ها اجازه تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان را با استفاده از رمز دوم ایستا به مشترکین خود می‌دهند.

دریافت رمز پویای تمامی بانک‌ها چگونه است؟

براساس روش اعلام شده از طرف بانک صادرکننده کارت خود، به یکی از روش‌های زیر می‌توانید رمز پویای کارت بانکی خود را دریافت کنید. 1- دریافت از طریق برنامه‌های کاربردی بانک، اینترنت بانک و یا موبایل بانک 2- دریافت از طریق کد USSD بانک صادرکننده کارت شما 3- دریافت از طریق زدن دکمه "درخواست رمز پویا" در درگاه پرداخت اینترنتی

آسان‌ترین روش دریافت رمز پویا کدام است؟

با استفاده از دکمه "درخواست رمز پویا" که در برخی از درگاه‌های پرداخت اینترنتی تعبیه شده است؛ می‌توانید به سادگی رمز پویا را دریافت کنید. در اپلیکیشن همراه کارت با لمس دکمه ذکر شده، رمز دوم پویا به شماره تلفن صاحب کارت پیامک می‌شود.
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 147 دیدگاه
  1. سلام نه دوست عزیز باید از خودپرداز بانکتون فعال کنید.

 1. نمیشد تو اپلیکیشن موبایل بانکتون یه درخواست رمز دوم میزاشتین؟

  1. سلام دوست عزیز درخواست رمز پویا در همراه کارت فعال است جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 2. سلام وقت بخیر من سیستم پیامک کارتم رو روز قبل فعال کردم و الان هربار که برای فعال کردن رمز پویا به خودپرداز و بانک مراجعه میکنم میگه شماره تلفنتون مطابقت نداره.میدونین باید چه کاری انجام بدم؟باید تا فردا پول انتقال بدم و خیلی فوریه ولی رمز پویا فعال نمیشه.

 3. سلام من رمز دوم کارتم رو از بانک گرفتم ولی باید چطور روی گوشیم بزنم و فعالش کنم؟

  1. سلام دوست عزیز، در برخی از بانک ها برای انتقال مبالغ کمتر از 100 هزار تومان هم رمز دوم و هم رمز پویا کارایی دارد ولی انتقال مبالغ بیش تر از 100 هزار تومان فقط رمز پویا کارایی دارد.

  1. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02191020009 ) تماس بگیرید.

 4. سلام چطوری رمز پویا خود را غیر حضوری فعال کنیم از بانک ملی

  1. سلام راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02191020009 ) تماس بگیرید.

 5. سلام روش فعال سازی رمز پویا به صورت غیر حضوری بانک کشاورزی توضیح بدین

 6. سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و پدرم برام کارت گرفته با شماره خودش ولی رو کارت نام من هست الان من چطور باید رمز پویا بگیرم؟

  1. کاربرگرامی، این قانون به دستور پلیس فتا برای تمامی اپلیکیشن های پرداخت با هدف افزایش امنیت شما، در تراکنش های کارت به کارت لحاظ شده است و همراه کارت امکان تغییر آن را ندارد.فقط باید کد ملی صاحب کارت مبدا با کد ملی مالک سیم کارت یکسان باشد، در صورت عدم تطابق تراکنش مورد نظر انجام نمی شود.

 7. سلام وقت بخیر
  من رمز یکبار مصرف پویا دارم بانک کشاورزی سوالی داشتم اینکه رمز یکبار مصرف پویا در بانک کشاورزی محدویت خرید اینترنتی دارید !؟و اگر دارید میتوانید بفرمایید تا سقف مبالغ چند است؟

  1. کاربرگرامی، این قانون به دستور پلیس فتا برای تمامی اپلیکیشن های پرداخت با هدف افزایش امنیت شما، در تراکنش های کارت به کارت لحاظ شده است و همراه کارت امکان تغییر آن را ندارد.فقط باید کد ملی صاحب کارت مبدا با کد ملی مالک سیم کارت یکسان باشد، در صورت عدم تطابق تراکنش مورد نظر انجام نمی شود.

 8. سلام من میخواستم با همراه بانک کارت ب کارت کنم چند بار امتحان کردم رمز پویا پیامکش دیر میومد بعد آخرش زد که تمهیدات امنیتی نقض شد دیگه انجام نمیده

  1. سلام دوست عزیز، لطفا از بانک مورد نظر پیگیری کنید ارسال رمز دوم پویا از سوی بانک انجام می شود و همراه کارت نقشی در ارسال آن ندارد.

 9. سلام من با استفاده از اپلیکیشن برای گرفتن رمز پویا اقدام کردم ولی هیچ پیامکی برام نیومده ب بانک هم نمیتونم مراجعه کنم چطور میتونم پیدا کنم ممنون میشم بهم بگین

  1. سلام دوست عزیز، لطفا از بانک مورد نظر پیگیری کنید ارسال رمز دوم پویا از سوی بانک انجام می شود و همراه کارت نقشی در ارسال آن ندارد.

 10. سلام ببخشید برای رمز دوم باید حتما سیمکارت به اسم خودمون باشه ؟

  1. سلام بله
   کاربرگرامی، این قانون به دستور پلیس فتا برای تمامی اپلیکیشن های پرداخت با هدف افزایش امنیت شما، در تراکنش های کارت به کارت لحاظ شده است و همراه کارت امکان تغییر آن را ندارد.فقط باید کد ملی صاحب کارت مبدا با کد ملی مالک سیم کارت یکسان باشد، در صورت عدم تطابق تراکنش مورد نظر انجام نمی شود.

  1. سلام بله، در برخی از بانک ها برای انتقال مبالغ کمتر از 100 هزار تومان هم رمز دوم و هم رمز پویا کارایی دارد ولی انتقال مبالغ بیش تر از 100 هزار تومان فقط رمز پویا کارایی دارد.

 11. سلام
  من وقتی واسه گرفتن رمز دوم پویا شماره تلفنم رو وارد میکنم مینویسه با اطلاعات شما مطابقت نداره در حالی هم سیمکارت هم کارت به نام خودم هست

  1. سلام لطفا برای مشخص شدن مشکل پیش آمده و رفع آن، با شماره ما (02191020009) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

  1. سلام دوست عزیز، ارسال رمز دوم پویا از سوی بانک انجام می شود و همراه کارت نقشی در ارسال آن ندارد.

 12. سلام من آنلاین حساب باز کردم بانک مهر ایران ولی داخل پاکت که کارت بانکی رو برام آوردن رمز کارت نیس چطور میتونم بفهمم رمزش چیه یا کارتمو فعال کنم

    1. کارت به کارت از مبدا 32 بانک در همراه کارت امکان‌پذیر است، در حال مذاکره برای اضافه کردن چند بانک باقی‌مانده از جمله بانک رسالت هستیم.

 13. سلام
  همراه کارت من بخش عملیات کارت رو نداره
  سایر هست ولی عملیات کارت نیست

  1. سلام لطفا برای مشخص شدن مشکل پیش آمده و رفع آن، با شماره ما (02191020009) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

  2. سلام روش فعالسازی رمز پویا به صورت عیر حضوری بانک سپه چجوریه؟

   1. سلام راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02191020009 ) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 14. چجوری می توان رمز دوم بانک پاسارگارد را بدون رفتن به بانک یا خودپرداز فعال کنیم.

  1. لطفا جهت راهنمایی با بانک مورد نظر تماس بگیرید.

 15. سلام،اگه پیامک کارت بانکی فعال نباشه میتونیم رمز پویا رو دریافت کنیم؟

  1. سلام راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02191020009 ) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 16. سلام من میخواستم رمز پویا بانک کشاورزی فعال کنم ولی وقتی به دستگاه خودپرداز مراجعه میکنم پیام شماره تلفن مورد نظر با شماره ثبت شده برای کارت بانکی روبه میشم سیم کارت هم به نام خودم هست.

  1. سلام لطفا با امور مشتریان بانکتون تماس بگیرید.

 17. کد فعال سازی ارسال شده از بانک،،، دقیقن چی هست؟؟؟
  کجا ارسالمیشه؟ چطور دریافت کنم که وارد کنم

  1. در صورتی که از کارت بانک صادرات استفاده می‌کنید، قابل توجه است که این بانک برای اولین کارت به کارت، برای صاحب کارت پیامک فعال‌سازی ارسال می‌کند. باید این کد را در همراه کارت وارد کنید. در صورت عدم ارسال آن لطفاً با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 18. سلام،
  آیا روشی وجود ندارد که همانند دریافت کد تائید برخی از اپ ها که بصورت خودکار از روی پیامک صورت میگیرد رمز پویا هم به همین شیوه از روز پیامک خوانده شده و در محل رمز دوم الصاق گردد؟
  چون در اکثر مواقع خواندن و حفظ کردن و وارد کردن یک کد چند رقمی که در بعضی از بانکها مانند بانک سپه حتی به 8 رقم هم میرسد از روی پیامک کار دشواری است.
  حتی اگر بانکها لطف میکردند و درپیامک مربوطه فقط رمز را بدون توضیح میفرستادند میشد با یک کپی پیست ساده کار را انجام داد.

  1. سلام کاربرگرامی، به دلایل امنیتی امکان خواندن خودکار پیامک های بانکی وجود ندارد.آیکنی برای جایگزاری رمز پویا کپی شده ازپیامک در همراه کارت وجود دارد، می توانید از آن استفاده کنید.

 19. سلام.من یه خرید بالای 100ت داشتم اما رمز پویا که میزدم واسم میزد اشتباه زدید.من سه بار وارد کردم ومتاسفانه از طرف بانک طی قانونی محدود شد.الان که به قانون نگاه کردم نوشته باید رمز دوم رو دوباره فعال کنید.آیا میشه از طریق اینترنت رمز دوم رو فعال کرد یا حتما باید به شعبه مراجعه کرد؟ بانک صادرات هست.

  1. سلام راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 20. رمز یک بار مصرف به بانک فرستاده میشه ولی برای من نمیاد

  1. سلام لطفا از بانک پیگیری کنید، ارسال رمز از سوی بانک انجام میگیرد.

 21. سلام آیا میشود رمز پویا کارت بانک صادرات را فعال کرد؟

  1. دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

  1. سلام لطفاً در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 22. سلام من برنامه ریما دارم رمز دوم بهم میده ولی موقعیکه میخوام انتقال بدم میگه رمز اشتباه هست چرااینجوری میزنه و بعداز دستگاه ای تی ام فعالش کردم و ازطریق برنامه همراه کارت درخواست رمز پویا هم که میدیم واسم پیامک نمیشه رمز دوم چرااینجودی هس میسه توضیح بدین

  1. سلام لطفا از پشتیبانی برنامه ی ریما پیگیری کنید.

  1. لطفاً در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 23. با سلام و خسته نباشید من چون کارتمو گم کردم و کارت جدید گرفتم ، الان چون شماره کارتم عوض شده دیگه رمز دوم که از مرزبان میگیرم جواب نمیده چیکار باید بکنم . راهی که نیاز به مراجعه به بانک و عابر بانک نداشته باشه نداره؟ چون دفعه قبلی از طریق یه سایتی همه مراحلشو انجام دادم و اصلا بانک و عابر بانک نرفتم ولی الان اصلا یادم نیست چی بودو کجا بود!

  1. سلام دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 24. راهی وجود ندارهراهی وجود نداره بدون بیرون رفتن و استقاده از ATM بتونم رمز دومم رو فعال کنم ؟ بدون بیرون رفتن و استقاده از ATM بتونم رمز دومم رو فعال کنم ؟

  1. دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 25. سلام خسته نباشید ببخشید میگم من برای رمز دوم در رمزبان شماره تلفن رو وارد کردم و وقتی که به خودپرداز برای ادامه‌ی کار را انجام بدم همان شماره تلفن رو وارد کردم ولی نوشته بود شماره تلفن وارد شده با شماره تلفن در سیستم مطابقت ندارد حالا چکار کنم؟
  باتشکر

 26. انه.این اولین باره که دارم نظرمیدم.ولی واقعاسرکارنذاریمردم رومنصفانه نیست.هیچیک ازگزینه هایی روکه نشون میده روج نمیده وعمل نمیکنه.
  صلاچیزی بنام رمزپویانمیده.همش حرفه.وبهیچ عنوان هم موجودیه هیچ کارتی رونمیده.هرکدوم روبه بهانه ای ردمیکنه‌

  1. امکانات گفته شده در همراه کارت فعال است، در صورتی که با مشکلی مواجه شدید لطفاً با مرکز پاسخگویی (02127663320) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 27. سلام شرمنده هر چی ارسال پول رو انجام میدم باخطایe61 مواجه میشم و مبلغ به حساب ارسال نمیشه.

 28. سلام من قبلا ریما برای کشاورزی نصب کردم و استفاده میکنم
  برای صادرات میخوام نصب کنم باید چکار کنم رمز قبلا برای کشاورزی تعریف شده گزینه ثبت نام مجدد توی برنامه ریما نیست که برای صادرات انجام بدم

 29. سلام من درخواست رمز پویا میزنم چرا واسم پیامک نمیشه
  چجوری میشه رمز رو دریافت کرد

  1. سلام دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است.

 30. برنامتون ناقص .چونکه برای ثبت کارت هرچی رمز دوم زدم میگه اشتباه.الان اگر اگر جواب بدین میگی با فلان شماره تماس بگیر .من مشکلمو گفتم میتونین حلش کنین نمیتونین پاس ندین.

  1. برای ثبت کارت در همراه کارت نیازی به رمز دوم نیست.

 31. راهی وجود نداره بدون بیرون رفتن و استقاده از ATM بتونم رمز دومم رو فعال کنم ؟

  1. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس بگیرید.

  1. سلام دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس بگیرید.

 32. باسلام بنده الان دوروزه هرچه درخواست رمزپویامیدم برام اس ام اس نمیاد.لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند.

 33. سلام خسته نباشی واقعا دست تون درد نکنه برنامه تون عالیه میخواستم بدونم چرا من کارت‌ بانک‌ شهردارم واسه رمزپویا هرچی میزنم رو دکمه درخواست رمزپویا هیچ رمزی برام نمیاد لطفا راهنمایم کنید ممنون ازبرنامه خوب تان تشکر

  1. سلام دکمه رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به سیستم متصل می شوند.
   در حال حاضر میتوانید از برنامه های رمز ساز استفاده کنید.

 34. با سلام
  سیستم عامل گوشی من اندروید10 است و هیچکدام از این نرم افزارها جهت دریافت رمز دوم پویا جواب نمیده
  به پشتیبانی هر یک که تماس گرفتم جواب درستی ندادند لطفا فکری در این مورد کنید
  با تشکر

 35. خیلی میخرس برای خرید دو تومن شارژ باید ۱۵ تومن پول اینترنت بدم …

 36. به جز با استفاده از خودپرداز چگونه می توان رمز پویا را فعال سازی نمایید.

  1. برای فعال سازی اولیه حتما باید به خودپرداز مراجعه کرده سپس از طریق همراه کارت رمز دوم پویا را دریافت کنید.

 37. سلام خسته نباشید شمارو به الله قسم میدم کاری کنیدتا برای خریدشارژو پرداخت قبض نیازی به رمز پویا نداشته باشیم حداقل بتونیم نیازمون رو برای کمتر از۱۰۰۰۰۰هزارتومان نیازی به رمزپویانداشته باشیم لطفاخواهشا به مسئولین مربوطه بگیدیا حداقل استفاده از رمز پویا را اختیاری کنند نه اجباری هرکسی همخواست رمز پویا را برای خودش فعال کندیانکند تبعاتش هم باخودش والله این بهتراز اجبارکردنش هست

  1. سلام در برخی از بانک ها برای انتقال مبالغ کمتر از 100 هزار تومان هم رمز دوم و هم رمز پویا کارایی دارد ولی برای انتقال مبالغ بیش تر از 100 هزار تومان فقط رمز پویا کارایی خواهد داشت.

 38. این بازیها ی پراکنده بانکها که هر بانکی ساز خودرا میزنند وهر کدام یک اپلیکیشن معرفی میکند برای راحتی مردمه ؟؟اینطور باید هر کس حداقل ده اپیکیشن در گوشیش نصب کنه آخه اینهم شد هماهنگی واتحاد ودولت الکترونیک چرا همه بانکها فقط یک اپ معرفی نمیکنند ؟؟؟ضمنا طوری هماهنگ کنند که با شماره گیری چند کاراکتر وارسال یک رمزشخصی رمز پویا از سیستم بانکی دریافت کرد مثل بانک صادرات ویک بانک دیگر .

  1. دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است.

 39. من رمز را از عابر بانک گرفتم.و پیامک هم امده.. همه را درست میزنم. ولی کار نمیکنه.. عجب ملت رو سر کار گذاشتند.. هر چی پول بانک داشتم برداشت کردم.حساب بانکی در ترکیه باز کردم

 40. ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  وقتی که شارژمون تمام میشه و میخوایم شارژ بخریم نیاز به رمز دوممون داریم ؛اما نمی تونیم به سامانه ۳۰۰۰۳۳۰۳ که برای کارت ملت هست پیامک بزنیم چون رایگان نیست ، میخواستم بدونم در این مواقع دقیقا باید چیکار کنیم؟ آیا چاره ای برای این مشکل وجود داره؟ اگر شارژ نداشته باشیم دسترسی به رمز دوم نداریم و هیچ خریدی نمی تونیم انجام بدیم و این موضوع واقعا دردسر ساز شده… اگر پیامکش رایگان بود این مشکل بوجود نمیومد.

  1. پیشنهاد می شود از اپلیکیشن مربوط به بانک خود استفاده کنید، همچنین دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و همزمان با اجباری شدن استفاده از این رمز، فعال می‌شود.

  1. دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و همزمان با اجباری شدن استفاده از این رمز، فعال می‌شود.

 41. سلام من در ایران نیستم بلکه ترکیه مشغول به کارهستم و دسترسی به عابربانک سپه ندارم میخواستم ببینم به غیراز رفتن به عابر بانک از چه راه دیگه ای وچجوری میتوانم رمز یکبار مصرف بگیرم؟

  1. طبق دستورالعمل پلیس فتا، دسترسی خارج از کشور مجاز نمی باشد و در اپلیکیشین هایی که محدودیت اعمال نکرده اند، تخلف محسوب می شود.

 42. سلام،ازطریق نرم افزار همراز رمز پویا رو برای کارت بانک تجارتم دریافت میکردم،الان گوشیم رو عوض کردم و علیرغم حذف نرم افزار همراز از گوشی قبلی،در گوشی جدید موفق به معرفی کارت تجارت نمیشم و پیغام رمز توکن بر رو دستگاه دیگر فعال است مواجه میشم.ممنونم راهنمایی بفرمایید.

 43. سلام چند روزه اپلیکییشن ریما و رمزبان برای گوشی من غیر فعال شده چیکارباید کنم؟

  1. سلام با پشتیبانی اپلیکیشن هایی که ذکر کردید تماس بگیرید.

 44. خاک توسرتون با طراحیتون که باید اینکارارو بکنین که بتونین باگ ها و سوتی هایی که دادینو جمع کنین

 45. سلام من رمز اول یکبار مصرف کارتمو به اشتباه فعال کردم برای حذف آن و ثابت کردن رمز اول باید چیکار. کنم؟

  1. استفاده از رمز دوم یکبار مصرف (پویا) الزامی است و بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی و در راستای افزایش امنیت کاربران است.

 46. چرا قسمت کارت به شبا در همراه کارت مدتهاست که غیر فعال شده؟

  1. خدمت کارت به شبا به دلیل برخی محدودیت های قانونی، غیرفعال شده است.

 47. سلام . من وقتی میخام با کارتم خرید اینترنتی کنم میگه کارت شما از طرف بانک محدود شده نمیدونم باید چیکارش کنم

  1. سلام دکمه دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک در همراه کارت وجود دارد و هم اکنون برای برخی از بانک ها فعال شده است، به تدریج تمامی بانک ها به طور خودکار به این سیستم متصل می شوند. راهنمای رمزدوم پویا در لینک (hamrahcard.ir/rp) موجود است، در صورت نیاز لطفاً با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس بگیرید.

 48. سلام . نرم افزار رمزنگار بانک ملت(برای گرفتن رمز پویا) رو نصب کردم وقتی واردش میشم بلافاصله میگه برنامه متوقف شده است . گوشیم زیاد دست دوستامه واسه همین نمیتونم از نسخه پیامکیش استفاده کنم . به نظرتون چیکار باید بکنم؟؟!!

 49. سلام. درگاهای بانکی کارتمو قبول نمیکنن وقتی میخام شارژ یا اینترنت بگیرم میگه کارت نامعتبره چیکار کنم

  1. سلام
   لطفا شماره کارت خود را در همراه کارت بررسی کنید.
   در صورتی که شماره کارت در همراه کارت با شماره کارت فیزیکی شما یکسان بود، جهت بررسی جزئیات با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس بگیرید.

 50. سلام الان هم میتوان تراکنش تاسقف ۵۰۰ هزار تومان با رمز دوم ایستا انجام داد

  1. سلام در این صورت باید اقدام به مسدود کردن کارت خود کنید.

 51. سلام
  من کارت عابر بانکم رو عوض کردم
  رمز اول و دومشو تغییر دادم
  رمز نرم افزارشم تغییر دادم
  رفتم قسمت تنظیمات cvv2 و انقضا رو هم درست کردم
  ولی میگه رمز دوم اشتباه است

  1. سلام لطفاً با پشتیبانی (۰۲۱۲۷۶۶۳۳۲۰) تماس گرفته تا موضوع مربوطه مورد بررسی قرارگیرد.

 52. سلام وعرض ادب
  میخواستم ببینم بانک کشاورزی وبانک قوامین هم همچین سیستم یابرنامه ای دارن که مثل رمزیکبارمصرف یارمزدوم پویاباشه

  1. سلام
   برای فعالسازی مجدد سرویس استعلام موجودی برای سایر بانک ها در حال امکانسنجی هستیم و بزودی این سرویس برای بسیاری از بانک ها فعال خواهد شد.

  1. سلام به یکی از شعب بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کرده و درخواست صدور کارت دهید.

  1. سلام
   به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه بفرمایید.

   1. سلام چرا با وجود رمز پویا باز هم گزینه تاریخ انقضا و cvv2 به صورت اجباری باید وارد شود؟
    همون رمز پویا به تنهایی کافیه

    1. سلام
     این موارد جهت افزایش بیشتر امنیت کارت شما است.

 53. سلام با رمز یکبار مصرف حداکثر چقدر میشه کارت به کارت کرد؟؟

  1. سلام
   رمز یکبار مصرف برای افزایش امنیت کاربران در خرید های اینترنتی بیش از پانصد هزار تومان ارائه شده و تاثیری بر سقف تراکنش ها نخواهد داشت.

 54. رمز یه بار مصرف عالیه به،شرطی که بانک نرم افزارشو نقصهاشو برطرف کنه و دستگاه atm بعضهاش ندارن فعال کنه میری دسنکاه فعال به بار من کردم برنامه کار کرد از برنامه دو دقیقه نشد زد برنامه متوقف دیگه باز نشد پاک کردم برنامه پاک شد رمز همجی برکشت به حالت اولیه این بده خیلی

 55. سلام یعنی با کارت مسکن که رمز دوم داره میتونیم مث قبل بسته اینتذنت بخریم؟؟؟

  1. سلام
   بله برای خریدهای کمتر از ۵ میلیون ریال(۵۰۰ هزار تومان) کماکان می توانید از رمز دوم بانکی خود استفاده نمایید ولی به دلایل امنیتی پیشنهاد می شود این رمز را نیز، به صورت دوره ای تغییر دهید.

 56. فعلا گیجم نمیدونم خوبه یانه باید درجریان کار بیفتم تا بتونم نظرقطعی بدم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *