دریافت رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا)

با توجه به بخشنامه بانک مرکزی، از ابتدای خرداد ماه سال ۱۳۹۸، انجام تراکنش­‌های انتقال وجه با مبلغ بیش از پنج میلیون ریال تنها با وارد کردن رمز یکبار مصرف (رمز پویا) به جای رمز دوم امکان‌پذیر خواهد بود.

برای دریافت رمز یکبار مصرف باید اپلیکیشن معرفی شده توسط هر بانک را  نصب کنید. این کار در دو مرحله انجام می‌شود:

 

۱- دریافت کد فعالسازی رمز پویا:

این کد که برای فعالسازی اولیه است، فقط باید یکبار دریافت شود. در برخی از بانک‌ها مانند بانک تجارت، دریافت کد فعالسازی رمز پویا از طریق دستگاه‌های خودپرداز این بانک صورت می‌گیرد. در بانک‌هایی مانند سامان، پارسیان و ایران زمین، این کد از طریق مراجعه به شعبه انجام می‌شود. سیستم دریافت کد فعالسازی در برخی دیگر از بانک‌ها از طریق اپلیکیشن موبایل بانک یا از طریق اینترنت بانک صورت می‌گیرد.

 

۲- دریافت و نصب اپلیکیشن تولید رمز پویا:

هر بانک یک اپلیکیشن موبایلی را جهت دریافت رمز پویا اعلام کرده است. این اپلیکیشن باید صرفاً از طریق وبسایت رسمی بانک دانلود و نصب شده و سپس کد فعالسازی مرحله قبل در آن وارد شود.

از این پس، پیش از هر تراکنش انتقال وجه بیشتر از پنج میلیون ریال، رمز پویا را از طریق اپلیکیشن مربوطه دریافت کرده و بجای رمز دوم وارد کنید. دقت کنید مدت زمان اعتبار رمز ایجاد شده، اغلب کمتر از ۱ دقیقه است، بنابراین پس از دریافت این رمز باید به سرعت تراکنش مالی خود را انجام دهید.

 

این نکته را در نظر داشته باشید که انجام تراکنش­‌هایی مانندخرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت قبض و حتی انتقال وجه با مبلغ کمتر از پنج میلیون ریال، طبق روال گذشته و از طریق رمز دوم قابل انجام است.

مطالب مرتبط

نظرات (8)

میشه بگید از چه اپلیکیشنی رمز دو یکبار مصرف بگیرم

سلام
به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه بفرمایید.

سلام با رمز یکبار مصرف حداکثر چقدر میشه کارت به کارت کرد؟؟

سلام
رمز یکبار مصرف برای افزایش امنیت کاربران در خرید های اینترنتی بیش از پانصد هزار تومان ارائه شده و تاثیری بر سقف تراکنش ها نخواهد داشت.

رمز یه بار مصرف عالیه به،شرطی که بانک نرم افزارشو نقصهاشو برطرف کنه و دستگاه atm بعضهاش ندارن فعال کنه میری دسنکاه فعال به بار من کردم برنامه کار کرد از برنامه دو دقیقه نشد زد برنامه متوقف دیگه باز نشد پاک کردم برنامه پاک شد رمز همجی برکشت به حالت اولیه این بده خیلی

سلام یعنی با کارت مسکن که رمز دوم داره میتونیم مث قبل بسته اینتذنت بخریم؟؟؟

سلام
بله برای خریدهای کمتر از ۵ میلیون ریال(۵۰۰ هزار تومان) کماکان می توانید از رمز دوم بانکی خود استفاده نمایید ولی به دلایل امنیتی پیشنهاد می شود این رمز را نیز، به صورت دوره ای تغییر دهید.

فعلا گیجم نمیدونم خوبه یانه باید درجریان کار بیفتم تا بتونم نظرقطعی بدم

نظر بدهید