راهنمای کارت به کارت با همراه کارت

کارت به کارت با همراه کارت بسیار ساده و سریع است. علاوه بر کارت به کارت عادی، این قابلیت نیز وجود دارد که بدون داشتن شماره کارت مقصد، کارت به کارت کنید. برای این کار کافیست فرد مورد نظر را از مخاطبین گوشی خود انتخاب کنید.

از طرفی برای اینکه بتوانید تجربه پرداخت راحت‌تر و دلچسب‌تری داشته باشید، همراه کارت 2 قابلیت جذاب تشخیص و جایگذاری خودکار شماره کارت مقصد و رمز پویا را به اپلیکیشن اضافه کرده است. با استفاده از آنها دیگر نیازی به ورود دستی این اطلاعات ندارید. در ادامه قصد داریم طریقه کارت به کارت با همراه کارت را توضیح دهیم.

 

لازم به ذکر است که سقف کارت به کارت هر بانک، توسط خود بانک تعیین می‌شود. برای مشاهده بانک‌های فعال در همراه کارت و سقف روزانه کارت به کارت هر بانک در یک شبانه روز به لینک زیر مراجعه کنید:

 

سقف کارت به کارت

 

کارت به کارت با همراه کارت

راهنمای انتقال وجه کارت به کارت به صورت مرحله به مرحله به شرح زیر است:

1- در صفحه اصلی همراه کارت، کارت مبدا (کارتی که قصد جابجایی پول از آن را دارید) را با گردش در میان کارت‌های خود انتخاب کنید. سپس گزینه «کارت به کارت» را لمس کنید.

2- در نیم‌صفحه باز شده، شماره کارت مقصد (کارتی که قصد دارید برای آن پول واریز کنید) و مبلغ موردنظر خود را وارد کنید.

ورود کارت بانکی مقصد و مبلغ

3- برای راحتی کار می‌توانید با استفاده از 4 روش زیر کارت مقصد را وارد کنید:

 

  • لمس قسمت «کارت مقصد» و وارد کردن شماره کارت مقصد از طریق کیبورد

در این روش، بایستی شماره کارت مقصد را در فیلد مربوطه به صورت دستی وارد کنید.

 

اما وارد کردن 16 رقم شماره کارت مقصد به صورت دستی کمی سخت بوده و یکی از چالش‌های همیشگی افراد در زمان کارت به کارت کردن است. به همین خاطر همراه کارت راه‌حل‌هایی ارائه داده است تا بتوانید تجربه راحت و بهتری در استفاده از خدمات پرداخت و کارت به کارت داشته باشید.

در همین راستا همراه کارت در نسخه جدید خود، قابلیت تشخیص و جایگذاری خودکار شماره کارت کپی شده را اضافه کرده، تا کارت به کارت راحت‌تر و دلچسب‌تر از همیشه باشه.

در ادامه نحوه استفاده از این قابلیت را توضیح خواهیم داد.

 

  • تشخیص و جایگذاری خودکار کارت مقصد

برای مثال فرض کنید شما می‌خواهید برای دوست خود پول بفرستید و به او پیام داده و از او می‌‌خواهید که شماره کارتش را برای شما بفرستد.

شما می‌توانید شماره کارت پیامک شده را کپی کنید.

وقتی در زمان کارت به کارت بر روی فیلد کارت مقصد کلیک کنید، باکسی مانند زیر مشاهده خواهید کرد که شماره کارت شما را تشخیص داده که با لمس گزینه «جایگذاری شماره کارت» شماره کارت کپی شده به صورت خودکار در قسمت کارت مقصد جایگذاری می‌شود.

  • کارت به کارت به مخاطبین گوشی با لمس آیکون آدمک

در این روش نیازی به دانستن شماره کارت مقصد و ورود دستی آن نیست و به سادگی می توانید فرد مورد نظر جهت ارسال پول را از میان مخاطبین انتخاب کنید. به علاوه، در این صفحه می‌توانید از میان کارت‌های مقصدی که قبلا ذخیره کرده‌اید یکی را انتخاب کنید.

کارت به کارت به مخاطبین در همراه کارت

  • اسکن کارت مقصد با دوربین گوشی

در صورتی که کارت بانکی مقصد را در اختیار داشته باشید، با لمس دکمه «اسکن کارت مقصد با دوربین» (تصویر بالا) شماره کارت مقصد به طور خودکار وارد می‌شود.

 

4- پس از انتخاب کارت مقصد، مبلغ  را وارد کرده و سپس دکمه «ادامه» را لمس کنید.

 

5- در قسمت «تایید کارت به کارت»، اطلاعات تراکنش کارت به کارت نمایش داده می‌شود. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، گزینه «ادامه» را لمس کنید. همچنین با انتخاب تیک «افزودن به لیست کارت‌های مقصد»، می‌توانید اطلاعات کارت مقصد را ذخیره کنید.

ذخیره کارت بانکی مقصد

6- در مرحله بعد باید رمز دوم و CVV2 (شناسه ۴ یا ۳ رقمی حک شده بر روی کارت) را وارد کنید.

با لمس دکمه «درخواست رمز»، رمز پویا برای شما ارسال خواهد شد.

 

تشخیص و جایگذاری خودکار رمز پویا

به خاطر سپردن رمز پویایی که از طریق پیامک ارسال می‌شود، یکی دیگر از چالش‌هایی است که شاید تا حالا با آن روبه‌رو شده باشید. در نسخه جدید اپلیکیشن برای گوشی‌های اندوریدی، قابلیت تشخیص و جایگذاری خودکار رمز پویا را اضافه کرده‌ایم تا بتوانید تراکنش‌های راحت‌تری داشته باشید.

توجه کنید که برای استفاده از این قابلیت علاوه بر اینکه گوشی شما باید اندوریدی باشد؛ بایستی آخرین نسخه اپلیکیشن همراه کارت را از استورهای کافه بازار، مایکت یا گوگل پلی دانلود کرده و اجازه دسترسی اپلیکیشن به پیامک‌هایتان را بدهید.

نحوه استفاده از این قابلیت به صورت زیر است:

بعد از زدن دکمه «درخواست رمز»، نیم پنجره زیر برای شما باز می‌شود. در صورتی که تمایل دارید، همراه کارت رمز پویا پیامک شده را به صورت خودکار شناسایی کند بر روی گزینه «بله» کلیک کنید.

برای اینکه همراه کارت بتواند رمز پویای پیامک شده را به صورت خودکار تشخیص داده و آن را در زمان انجام تراکنش جایگذاری کند، بایستی اجازه دسترسی به پیامک‌های گوشی خود را به آن بدهید. برای انجام این کارت بر روی گزینه «allow» کلیک کنید.

در اینجا با زدن دکمه «جایگذاری رمز دوم»، رمز پویا به طور خودکار در اپلکیشن جایگذاری می‌شود و در آخر با زدن cvv2 کارت به کارت شما انجام می‌شود.

توجه:

دقت کنید که قابلیت تشخیص و جایگذاری خودکار رمز پویا، علاوه بر کارت به کارت در تراکنش‌های دیگر مانند خرید شارژ و بسته، پرداخت قبض، پرداخت خلافی خودرو و … نیز قابل استفاده است.

7- در نهایت، رسید تراکنش که حاوی اطلاعات وضعیت نهایی تراکنش است نمایش داده می‌شود.

رسید تراکنش کارت به کارت

لازم به ذکر است که کارمزد کارت به کارت توسط شبکه شتاب کسر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

کارمزد کارت به کارت

 

وضعیت نهایی یکی از سه حالت زیر است:

۱- موفق: رسیدی با زمینه سبز رنگ که نشان دهنده انجام موفقیت آمیز تراکنش است.

۲- ناموفق: رسیدی با زمینه قرمز رنگ که نشان ‌دهنده عدم موفقیت در انجام تراکنش است. تراکنش ممکن است به دلایل مختلفی مانند کافی نبودن موجودی کارت، ورود رمز اشتباه و … انجام نشود.

۳- نامشخص: رسیدی با زمینه خاکستری که نشان دهنده نامعلوم بودن وضعیت تراکنش است. دراین حالت، پیش از انجام مجدد تراکنش حتما بررسی کنید که مبلغی از حساب شما کسر نشده باشد.

نظرات

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *