خرید بسته اینترنت

خرید بسته اینترنت با استفاده از همراه کارت از طریق موبایل

انواع بسته اینترنت همراه قابل خرید در همراه کارت:

  • همراه اول
  • ایرانسل
  • رایتل
  • شاتل موبایل

و به زودی دیگر اپراتورها نیز اضافه خواهند شد.

روش‌های خرید بسته اینترنت با موبایل

۱. به صورت دستی

منظور ورود شماره موبایلی که قصد خرید بسته اینترنت همراه برای آن را دارید، به صورت دستی در قسمت شماره موبایل صفحه خرید بسته اینترنت همراه کارت می‌باشد.

۲. انتخاب مخاطب

در همراه کارت می‌توانید شماره موبایلی که قصد خرید بسته اینترنت همراه را برای آن دارید، از طریق مخاطبان تلفن همراه خود انتخاب نمایید. سپس با وارد کردن رمز دوم کارت بانکی خود، خرید بسته اینترنت همراه را انجام دهید.

برای انجام این کار کافی است نشانک آدمک را لمس نمایید. سپس با انتخاب بسته مورد نظر و وارد نمودن رمز دوم کارت بانکی خود، روند خرید بسته اینترنت را تکمیل نمایید.

سیم کارت‌های ترابرد شده

در صورتیکه سیم کارت خود را ترابرد کرده‌اید، هنگام خرید بسته اینترنت همراه، اپراتور فعلی سیم کارت خود را انتخاب نمایید. همراه کارت اپراتور اصلی سیم کارت شما را با استفاده از پیش شماره آن تشخیص می‌دهد. سپس اگر سیم کارت شما ترابرد شده باشد شما باید اپراتور سیم کارت خود را تعیین نمایید.

دسته‌بندی بسته اینترنت

بسته‌های اینترنت از طرف اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل) به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و تفکیک حجم قابل استفاده، دسته بندی می‌شوند. حجم مورد استفاده از نظر اپراتورها برای استفاده از سایت‌های خارجی و داخلی متفاوت است. معمولاً اپراتورها حجم مورد استفاده برای سایت‌های داخلی را نصف حجم سایت‌های خارجی محاسبه می‌کنند.

منظور از سایت‌های خارجی، وب سایت‌هایی است که سرور آن‌ها در دیتاسنترهای خارج از ایران هستند. در حال حاضر ابزار مشخصی برای تشخیص محل سرور برای کاربران عادی اینترنت وجود ندارد. حجم استفاده شده اینترنت همراه خود را می‌توانید از طریق نرم افزارهای ارائه شده توسط اپراتورها (مانند: همراه من، ایرانسل من، مای شاتل و …) بررسی نمایید.

مطالب مرتبط