برای آنانی که دلسوزانه برای اهداف‌شان کار می‌کنند

برای آنانی که دلسوزانه برای اهداف‌شان کار می‌کنند

ما ایرانی‌ها ذاتا خبرنگار هستیم! اغلب زمانی که بعد از مدتی همدیگر را می‌بینیم، بعد از سلام و احوال‌پرسی، اولین سوال‌مان این است که چه خبر؟

البته چه خبری که می‌گوییم با چه خبر یک خبرنگار حرفه‌ای از زمین تا آسمان تفاوت دارد …

یک خبرنگار دقیق است، مو را از ماست می‌کشد و نمی‌گذارد حقی ضایع شود. خبرنگار جریان‌سازی می‌کند، حرفش خریدار دارد و نمی‌گذارد فرایندی از مسیر خودش خارج شود.

در دنیای خبرنگاران، زمان و مکان بی‌معنی است. خبرنگار در سفر، جنگ، شلوغی، بیماری‌ و در تمام ساعات شبانه‌روز باید خبر را تنظیم و منتشر کند. خبرنگار باید از خوبی‌ها بنویسد، از بدی‌ها انتقاد کند، از ناملایمت‌ها راهکار بسازد و از نکته‌ها، الگوبرداری کند.

قدرت خبرنگار مثل دریاست و خبرنگاری سوار شدن بر یک قایق موتوری بر بستر دریا. شاید برداشتن یک لیوان از این دریا انتشار یک خبر ساده باشد اما یک موج آن می‌شود فرهنگ‌سازی و یک خروش دریا، تبدیل به یک جریان اجتماعی خواهد شد.

هنوز یادمان نرفته که رسانه‌ها برای جایگاه‌سازی اکوسیستم استارتاپی، فرهنگ‌سازی مدل کسب‌وکارهای نوپا، بستن راه انتشار شب‌نامه‌ها، جلوگیری از فیلترینگ‌های سلیقه‌ای، آگاه‌سازی رگولاتوری، شفافیت استارتاپ‌ها و رسیدن به یک راه‌حل قانون‌مند چقدر تلاش کرده و جنگیدند.

اگر طاقتش را دارید، کنجکاو و نکته‌بین هستید، توانایی تحلیل دارید و در کار انعطاف‌پذیر هستید، می‌توانید خبرنگار باشید.

جذابیت خبرنگاری از دلسوزی نشات می‌گیرد. آن‌جایی که شرایط سخت است اما برای هدفی که دارید یک مطلب منتشر می‌کنید و پای همه چیزش هم می‌مانید. آنجایی که به دیده شدن یک کسب‌وکار نوپا کمک می‌کنید و یا با اطلاع‌رسانی درست، مانع اشتباهات می‌شوید.

روزتان گرامی باد دلسوزان ایران!

یادداشتی از پیمان گل‌وردی، مسئول ارتباطات و روابط‌عمومی همراه‌کارت به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار

همراه کارت، یک اپلیکیشن پرداخت رایگان است که امکان دریافت موجودی کارت، کارت به کارت، اعتبارسنجی بانکی، خرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت قبض آب، برق، گاز، نیکوکاری و … در آن فرآهم شده است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *