استعلام قبض تلفن ثابت

استعلام قبض تلفن ثابت و مشاهده صورتحساب تنها با وارد کردن شماره تلفن در اپلیکیشن همراه کارت امکان­پذیر است.

در صفحه اصلی اپلیکیشن با لمس گزینه «استعلام موبایل و تلفن»، امکان مشاهده و پراخت قبض تلفن ثابت به دو صورت میان دوره و پایان دوره وجود دارد.

چند راه مختلف برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت در همراه کارت ارائه شده است:

پرداخت قبض تلفن ثابت بدون شناسه

در این روش تنها با وارد کردن شماره تلفن و کد شهر می­‌توانید صورتحساب تلفن ثابت را مشاهده و پرداخت کنید. مثلا برای پرداخت قبض تلفن ثابت اصفهان باید کد ۰۳۱ و شماره تلفن وارد شود. همچنین نحوه دریافت قبض تلفن ثابت تهران به این شکل است که با وارد کردن کد ۰۲۱ در قسمت کد شهر و وارد کردن شماره تلفن می‌توانید قبض میان دوره و پایان دوره را مشاهده و پرداخت کنید.

پرداخت صورتحساب تلفن ثابت با اسکن بارکد

کافیست بارکد روی قبض تلفن ثابت را در همراه کارت اسکن کنید، تا شناسه قبض و شناسه پرداخت از روی بارکد خوانده شده و به طور مستقیم به صفحه پرداخت قبض منتقل شوید.

پرداخت صورتحساب تلفن ثابت با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت

می‌­توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت را به صورت دستی در همراه کارت وارد کرده و اقدام به پرداخت قبض نمایید. همچنین همراه کارت امکان تشخیص شناسه قبض و پرداخت از متن قبض‌های پیامکی دریافتی را دارد.

چند نکته پیرامون پرداخت قبض تلفن ثابت در اپلیکیشن همراه کارت:

زمان تسویه حساب قبض تلفن ثابت: قبض پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ بعد تسویه شود.

نحوه پرداخت قبض تلفن ثابت قطع شده: در صورتی که خط تلفن به دلیل بدهی قطع یا یک‌­طرفه شده است، برای وصل فوری باید از طریق سامانه­‌های شرکت مخابرات اقدام به پرداخت نمایید.

پرداخت قبض تکراری: همراه کارت از پرداخت تکراری یک قبض جلوگیری می­‌کند. ولی اگر قبض از درگاه دیگری پرداخت شده باشد، با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض تلفن ثابت در دوره بعد کسر خواهد شد.

پیگیری پرداخت قبض تلفن ثابت: برای مشاهده قبوض پرداخت شده و دریافت کد پیگیری به بخش سوابق تراکنش­‌ها در صفحه اصلی همراه کارت مراجعه کنید.

کارت بانکی مبدا: پرداخت قبض از مبدا همه بانک­‌ها (حتی بانک­‌هایی که برای کارت به کارت پشتیبانی نمی­‌شوند) در همراه کارت فعال است. مثلا می­‌توانید برای پرداخت قبوض، بانک صادرات را انتخاب نموده و اقدام به پرداخت نمایید.

اگر به هر دلیلی امکان پرداخت قبض تلفن ثابت با موبایل را ندارید می­‌توانید از روش­‌های زیر استفاده کنید:

پرداخت قبض با خودپرداز: پس از وارد کردن کارت با زدن رمز عبور از در منو نمایش داده شده گزینه «پرداخت قبوض» را انتخاب کرده و نوع قبض را مشخص کنید. در دستگاه خودپرداز می­‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و یا اسکن بارکد، قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

پرداخت با تلفن گویا: در این روش برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت با شماره (۰۲۱۱۸۱۸) یا (۰۲۱۲۰۰۰) تماس بگیرید. پس از راهنمایی تلفن گویا، شماره تلفن و مشخصات کارت بانکی خود را وارد کرده و قبض را پرداخت نمایید.

پرداخت اینترنتی قبض تلفن ثابت: برای پرداخت اینترنتی قبض کافیست وارد وبسایت شرکت مخابرات ایران شده و با وارد کردن مشخصات خط تلفن، آن را از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید