مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت

مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت

در اپلیکیشن همراه کارت بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت و تنها با استفاده از شماره تلفن می‌توانید قبض تلفن ثابت را استعلام گرفته و اقدام به پرداخت آن کنید.

در صفحه اصلی اپلیکیشن با لمس گزینه استعلام قبض تلفن ثابت، امکان مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت به دو صورت میان دوره و پایان دوره وجود دارد.

اپلیکیشن همراه کارت را می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید:

نحوه پرداخت قبض تلفن ثابت در همراه کارت

چند راه مختلف برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت در همراه کارت ارائه شده است:

پرداخت قبض تلفن ثابت بدون شناسه

در این روش تنها با وارد کردن شماره تلفن و کد شهر می­‌توانید صورتحساب تلفن ثابت را مشاهده و پرداخت کنید. مثلا برای پرداخت قبض تلفن ثابت اصفهان باید کد ۰۳۱ و شماره تلفن وارد شود. نحوه دریافت قبض تلفن ثابت تهران هم به این صورت است که با وارد کردن کد ۰۲۱ در قسمت کد شهر و وارد کردن شماره تلفن می‌توانید قبض میان دوره و پایان دوره را مشاهده و پرداخت کنید. امکان استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت، ارومیه، تبریز، کرمان و به طور کلی تمامی شهرهای ایران در همراه کارت فرآهم شده است.

پرداخت قبض تلفن ثابت با اسکن بارکد

کافیست بارکد روی قبض تلفن ثابت را در همراه کارت اسکن کنید، تا شناسه قبض تلفن ثابت و شناسه پرداخت از روی بارکد خوانده شده و به طور مستقیم به صفحه پرداخت قبض منتقل شوید. بنابراین، به سادگی و بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید قبض تلفن خود را فوری پرداخت کنید.

پرداخت قبض با شناسه قبض و شناسه پرداخت

شما می‌­توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض تلفن ثابت را به صورت دستی در همراه کارت وارد کرده و اقدام به پرداخت قبض نمایید. همچنین، همراه کارت امکان تشخیص شناسه قبض و پرداخت از طریق متن قبض‌های پیامک دریافتی را دارد.

چند نکته پیرامون پرداخت قبض تلفن ثابت:

زمان تسویه حساب قبض تلفن ثابت

در صورت پرداخت قبض تلفن ثابت با موبایل توجه کنید که قبض پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

نحوه پرداخت قبض تلفن ثابت قطع شده

در صورتی که خط تلفن شما به دلیل داشتن بدهی، قطع یا یک‌­طرفه شده است، برای پرداخت فوری قبض تلفن ثابت و وصل شدن سریع آن باید از طریق سامانه­‌های شرکت مخابرات اقدام به پرداخت نمایید.

پرداخت قبض تکراری

همراه کارت از پرداخت تکراری یک قبض جلوگیری می­‌کند؛ ولی اگر قبض از درگاه دیگری پرداخت شده باشد، با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض تلفن ثابت در دوره بعد کسر خواهد شد.

پیگیری پرداخت قبض تلفن ثابت

برای رویت قبض تلفن ثابت و سایر قبوض پرداخت شده و دریافت کد پیگیری می‌توانید به بخش سوابق تراکنش­‌ها در صفحه اصلی همراه کارت مراجعه کنید.

پیگیری قبض پرداخت شده تلفن ثابت

اگر قبض تلفن خود را از طریق اپلیکیشن همراه کارت، سایت مخابرات یا هر سامانه دیگری پرداخت کرده‌اید، ولی تلفن شما قطع شده است، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا وارد سایت مخابرات کشور با آدرس https://www.tci.ir/ شده و قبض تلفن خود را استعلام کنید.

2- در صورتی که بدهی شما صفر بود، با مرکز تلفن شهر و منطقه مربوطه تماس گرفته و پیگیر وصل شدن خط تلفن خود شوید.

*توجه داشته باشید بعد از برقراری تماس به شخص مسئول بگویید که بدهی شما در سایت مخابرات کشور صفر است. با مراجعه به سایت مخابرات می‌توانید اطلاعات مراکز تلفن استان‌ها، شهرها و مناطق مختلف را دریافت کنید.

با زدن لینک بالا و ورود به سایت مخابرات، روی استان موردنظرتان کلیک کرده تا اطلاعات مربوط به شهرها و مناطق مختلف را مشاهده کنید.

پرداخت قبض تلفن از مبدا تمامی کارت‌های بانکی 

پرداخت قبض از مبدا همه بانک­‌های کشور در همراه کارت فعال است. مثلا برای پرداخت قبوض می­‌توانید بانک صادرات، ملت، ملی و یا هر بانک دیگری را انتخاب نموده و اقدام به پرداخت نمایید.

سایر روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت

اگر به هر دلیلی امکان پرداخت قبض تلفن ثابت با موبایل را ندارید می­‌توانید از روش­‌های زیر استفاده کنید:

پرداخت قبض با خودپرداز

پس از وارد کردن کارت در خودپرداز با زدن رمز عبور از میان منوی نمایش داده شده گزینه «پرداخت قبوض» را انتخاب کرده و نوع قبض را مشخص کنید. در دستگاه عابربانک می­‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و یا اسکن بارکد، قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

پرداخت با تلفن گویا

در این روش برای استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت با شماره (۰۲۱۱۸۱۸) یا (۰۲۱۲۰۰۰) تماس بگیرید. پس از راهنمایی تلفن گویا، شماره تلفن و مشخصات کارت بانکی خود را وارد کرده و قبض را پرداخت نمایید.

پرداخت اینترنتی قبض تلفن ثابت

برای پرداخت اینترنتی قبض کافیست وارد وبسایت شرکت مخابرات ایران شده و قبض میان دوره یا پایان دوره موردنظر خود را برای استعلام و پرداخت انتخاب کنید. سپس با وارد کردن مشخصات خط تلفن، آن را از طریق درگاه‌های اینترنتی پرداخت نمایید.

*امکانات دیگری همچون کارت به کارت، استعلام و پرداخت قبض همراه اول، پرداخت قبض ایرانسل و پرداخت قبض آب، برق، گاز و جریمه‌های رانندگی هم در اپلیکیشن همراه کارت ارائه شده است.*

منظور از قبض میان دوره و پایان دوره تلفن ثابت چیست؟

قبض پایان دوره، هزینه 2 ماه آخر تلفن ثابت را نشان می‌دهد. در صورتی که قبض میان‌دوره، نشان دهنده کل کارکرد تلفن شماست. به عنوان مثال، اگر در تاریخ 15‌ شهریور قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان‌دوره هزینه دو ماه تلفن شما از تاریخ 1 تیرماه تا 31 مرداد را نشان می‌دهد. در حالی که قبض میان‌دوره، هزینه کارکرد تلفن را در 75 روز که شامل 60 روز پایان‌دوره به اضافه 15 روز از ماه جاری است را شامل می‌شود. به طور کلی، می‌توان گفت که میان‌دوره برابر با پایان‌دوره به اضافه تعداد روزهای ماه جاری است.

در صورت پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت چه کنیم؟

همراه کارت از پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت جلوگیری می‌کند؛ مگر اینکه قبض از درگاه دیگری پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض تلفن شما در دوره بعد کسر خواهد شد.

در همراه کارت، چگونه می‌توان قبض تلفن ثابت را پرداخت کرد؟

امکان استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت در اپلیکیشن همراه کارت فرآهم شده است. برای این منظور سه روش وجود دارد: 1-پرداخت قبض تلفن ثابت بدون وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت با اسکن بارکد روی قبض تلفن 2-پرداخت قبض بدون شناسه با وارد کردن شماره تلفن و کد شهر 3-پرداخت با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت به صورت دستی در همراه کارت
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 26 دیدگاه
 1. سلام خداقوت.
  چطوری برنامه همراه کارت رو برای آیفون دانلود کنم.سه روز دارم تموم سایتارو بررسی میکنم ولی نمیشه.لطفا راهنماییم کنین.تشکر

   1. سلام من همراه کارت ام ازدیشب قطع شده نصب میکنم نمیشه

 2. ابتدای نوشته بالا این جمله رو نوشتین:
  چند راه مختلف برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت در همراه کارت ارائه شده است.
  والا واسه پرداخت کردنش فقط راه گذاشتین اصلا قبضی را برای رویت نشان نمیدهید.
  چون فقط دست بگیر دارید سریع شناسه قبض بعدش شناسه پرداخت
  پس مشاهده قبض کو؟

  جالبتر اینکه بالای کادر نوشتن دیدگاه نوشتین نام و ایمیل اختیاریست اما تا نام و ایمیل و ثبت نکردم اصلا ارسال دیدگاهی صورت نگرفت اما حالا که نوشتم نام و ایمیل و ارسال شد .
  این یعنی چه؟

  1. لطفاً جهت توضیحات بیشتر و راهنمایی با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس بگیرید.

 3. درود
  چرا براى پرداخت قبض تلفن ثابت(شهرستان) پيغام آى پى نامعتبر را ميدهد؟؟

  1. لطفا برای مشخص شدن مشکل پیش آمده و رفع آن، با شماره ما (02191020009) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

 4. سلام ، من با همراه کارت قبض تلفن ثابت رو پرداخت کردم و از حسایم کم شد ولی الان بعد گذشت چند ساعت هنوز بدهی تلفن میزنه و این که توی بخش سوابق تراکنش اپلیکیشن این تراکنش رو اصلا نشون نمیده و من کد پیگیریش رو روی حساب این که همیشه اونجا سیو میشه یادداشت نکردم، میشه لطفا راهنمایی کنید چون الان هم از حسابم کم شده هم همچنان بدهی میزنه برام

  1. سلام تسویه قبوض توسط سازمان مربوطه انجام می شود و چند روز کاری زمان می برد.در صورت نیاز لطفا با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02191020009) تماس گرفته و ما را در جریان جزئیات قرار دهید.

  1. سلام در صورتی که قبض را پرداخت کرده باشید می توانید رسید تراکنش ها را در سوابق تراکنش ها مشاهده کنید.

 5. سلام خط تلفن من یکطرفه شده بود که پرداخت کردم متاسفانه هنوز وصل نشده چطور باید پیگیری کنم

  1. سلام لطفاً با مرکز پاسخگویی همراه کارت (02127663320) تماس بگیرید.

 6. سلام با توجه به اینکه قبض تلفن صادر نمی شود.
  حالا اگر بخواهم ریز صورت حساب تلفن ثابت را ببینم از چه طریق وارد شوم؟

  1. سلام همراه کارت صرفا بدهی میان دوره و پایان دوره تلفن را استعلام و نمایش می دهد.

 7. با خود پرداز قبض تلفن رو پرداخت کردم اما یادم رفت ریید دریافت کنم بابات کد رهگیری میشه لطفل بفرمایید برای کد رهگیری چه کنم ؟

 8. با همراه کارت تلفن ثابت و پرداخت کردم‌ولی به دلیل بدهی قطع بود بعداز پرداخت وصل نشد الان چیکارکنم

  1. سلام. وصل شدن خط شما ممکنه تا ۴۸ ساعت طول بکشه. متاسفانه قبض تلفن با تاخیر تسویه میشه.

  1. تو بخش استعلام قبض اپلیکیشن همراه کارت با وارد کردن شماره تلفن ثابت میتونید قبض رو مشاهده و پرداخت کنید و نیازی به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت ندارین.

    1. با سلام و خسته نباشید، منم همین مشکل رو داشتم، شما میتونید با مراجعه به نزدیکترین امور مشترکین پیگیری وصل تلفن ثابت خودتون رو انجام بدید مهم نیس خط به نام چه کسیه، فقط قبض آخر خط رو ببرید و بگین تا ۴۸ ساعت بعد وصل میشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *