استعلام قبض تلفن ثابت

استعلام قبض تلفن ثابت و مشاهده صورتحساب تنها با وارد کردن شماره تلفن در اپلیکیشن همراه کارت امکان­پذیر است.

در صفحه اصلی اپلیکیشن با لمس گزینه استعلام موبایل و تلفن، امکان مشاهده و پراخت قبض تلفن ثابت به دو صورت میان دوره و پایان دوره وجود دارد.

اپلیکیشن همراه کارت را می‌تواندی از لینک‌های زیر دانلود کنید:

چند راه مختلف برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت در همراه کارت ارائه شده است:

پرداخت قبض تلفن ثابت بدون شناسه

در این روش تنها با وارد کردن شماره تلفن و کد شهر می­‌توانید صورتحساب تلفن ثابت را مشاهده و پرداخت کنید. مثلا برای پرداخت قبض تلفن ثابت اصفهان باید کد ۰۳۱ و شماره تلفن وارد شود. همچنین نحوه دریافت قبض تلفن ثابت تهران به این شکل است که با وارد کردن کد ۰۲۱ در قسمت کد شهر و وارد کردن شماره تلفن می‌توانید قبض میان دوره و پایان دوره را مشاهده و پرداخت کنید.

پرداخت صورتحساب تلفن ثابت با اسکن بارکد

کافیست بارکد روی قبض تلفن ثابت را در همراه کارت اسکن کنید، تا شناسه قبض و شناسه پرداخت از روی بارکد خوانده شده و به طور مستقیم به صفحه پرداخت قبض منتقل شوید.

پرداخت صورتحساب تلفن ثابت با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت

می‌­توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت را به صورت دستی در همراه کارت وارد کرده و اقدام به پرداخت قبض نمایید. همچنین همراه کارت امکان تشخیص شناسه قبض و پرداخت از متن قبض‌های پیامکی دریافتی را دارد.

چند نکته پیرامون پرداخت قبض تلفن ثابت:

زمان تسویه حساب قبض تلفن ثابت: در صورت پرداخت قبض تلفن ثابت با موبایل توجه کنید که قبض پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود.

نحوه پرداخت قبض تلفن ثابت قطع شده: در صورتی که خط تلفن به دلیل بدهی قطع یا یک‌­طرفه شده است، برای وصل فوری باید از طریق سامانه­‌های شرکت مخابرات اقدام به پرداخت نمایید.

پرداخت قبض تکراری: همراه کارت از پرداخت تکراری یک قبض جلوگیری می­‌کند. ولی اگر قبض از درگاه دیگری پرداخت شده باشد، با پرداخت مجدد آن در همراه کارت بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض تلفن ثابت در دوره بعد کسر خواهد شد.

پیگیری پرداخت قبض تلفن ثابت: برای مشاهده قبوض پرداخت شده و دریافت کد پیگیری به بخش سوابق تراکنش­‌ها در صفحه اصلی همراه کارت مراجعه کنید.

کارت بانکی مبدا: پرداخت قبض از مبدا همه بانک­‌ها در همراه کارت فعال است. مثلا می­‌توانید برای پرداخت قبوض، بانک صادرات را انتخاب نموده و اقدام به پرداخت نمایید.

نحوه دریافت قبض تلفن ثابت از طریق اینترنت: برای انجام این کار کافیست وارد سامانه پرداخت قبض تلفن ثابت در پرتال شرکت مخابرات ایران شوید و قبض میان دوره یا پایان دوره را برای استعلام و پرداخت انتخاب کنید.

 

امکانات دیگری همچون کارت به کارت، استعلام و پرداخت قبض همراه اول، پرداخت قبض ایرانسل و پرداخت قبض آب، برق، گاز و جریمه‌های رانندگی هم در اپلیکیشن همراه کارت ارائه شده است.

اگر به هر دلیلی امکان پرداخت قبض تلفن ثابت با موبایل را ندارید می­‌توانید از روش­‌های زیر استفاده کنید:

پرداخت قبض با خودپرداز: پس از وارد کردن کارت با زدن رمز عبور از در منو نمایش داده شده گزینه «پرداخت قبوض» را انتخاب کرده و نوع قبض را مشخص کنید. در دستگاه خودپرداز می­‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و یا اسکن بارکد، قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

پرداخت با تلفن گویا: در این روش برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت با شماره (۰۲۱۱۸۱۸) یا (۰۲۱۲۰۰۰) تماس بگیرید. پس از راهنمایی تلفن گویا، شماره تلفن و مشخصات کارت بانکی خود را وارد کرده و قبض را پرداخت نمایید.

پرداخت اینترنتی قبض تلفن ثابت: برای پرداخت اینترنتی قبض کافیست وارد وبسایت شرکت مخابرات ایران شده و با وارد کردن مشخصات خط تلفن، آن را از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایید.

نظرات

 • سعید گفت:

  سلام با توجه به اینکه قبض تلفن صادر نمی شود.
  حالا اگر بخواهم ریز صورت حساب تلفن ثابت را ببینم از چه طریق وارد شوم؟

  • همراه کارت گفت:

   سلام همراه کارت صرفا بدهی میان دوره و پایان دوره تلفن را استعلام و نمایش می دهد.

 • زمرد گفت:

  با خود پرداز قبض تلفن رو پرداخت کردم اما یادم رفت ریید دریافت کنم بابات کد رهگیری میشه لطفل بفرمایید برای کد رهگیری چه کنم ؟

 • عاطفه گفت:

  با همراه کارت تلفن ثابت و پرداخت کردم‌ولی به دلیل بدهی قطع بود بعداز پرداخت وصل نشد الان چیکارکنم

  • همراه کارت گفت:

   سلام. وصل شدن خط شما ممکنه تا ۴۸ ساعت طول بکشه. متاسفانه قبض تلفن با تاخیر تسویه میشه.

 • عسل گفت:

  پرداخت قبض تلفن ثابت بدون شناسه چطوری انجام میشه؟

  • همراه کارت گفت:

   تو بخش استعلام قبض اپلیکیشن همراه کارت با وارد کردن شماره تلفن ثابت میتونید قبض رو مشاهده و پرداخت کنید و نیازی به وارد کردن شناسه قبض و پرداخت ندارین.

   • روزبه محمدیاری گفت:

    ۶۵۱۲۲۱۴۷

    • محسن گفت:

     با سلام و خسته نباشید، منم همین مشکل رو داشتم، شما میتونید با مراجعه به نزدیکترین امور مشترکین پیگیری وصل تلفن ثابت خودتون رو انجام بدید مهم نیس خط به نام چه کسیه، فقط قبض آخر خط رو ببرید و بگین تا ۴۸ ساعت بعد وصل میشه

دیدگاه خود را اضافه کنید :

نام و ایمیل اختیاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *